Seksualinė prievarta prieš vaikus referatas


Bendra charakteristika. Suaugusysis imasi prievartos prieš vaikus dėl įvairių priežaščių  . Seksualinė prievarta. Dažniausiai prievartautojai yra vyrai , rečiau - moterys. Kaip vyksta seksualinė prievarta. Vaiko viliojimas. Nuslopinimo " stadija. Seksualinės prievartos kategorijos. Seksualinė prievarta su pilnu kontaktu . Seksualinė prievarta su prisilietimu . Seksualinė prievarta be prisilietimų . Seksualinio išnaudojimo požymiai. Seksualiniai požymiai. Išskiriami ir neseksualiniai prievartos požymiai. Fiziniai požymiai. Psichologiniai požymiai. Nepasitikėjimas kitais žmonėmis. Nepasitikėjimas savimi. Kaltės prisiėmimas už tai , kas įvyko. Elgesio požymiai. Vaikų seksualinės prievartos simptomai. Ikimokyklinukams dažniausiai būdinga. Kaip reguoti , jeijgu vaikas papasakoja apie patirtą seksualinę prievartą. Kur kreiptis , jei vaikas patyrė seksualinę prievartą. Socialinio darbuotojo vaidmuo vaiko seksualinio išnaudojimo tyrimo atveju. Asmeninis vaiko saugumas. Vaikas dėl seksualinės prievartos nėra kaltas !!! Keliatas laiškų kaip patirta vaikystėje prievarta išlieka ilgam „. Literatūros sąrašas.


Dažniausiai prievartautojai yra vyrai, rečiau- moterys. Paprastai tai gerai vaikui pažįstami žmonės- šeimos draugai, tėvo kolegos, kaimynai, mokytojas, dvasininkas, treneris ir t.t. Kiti prievartatojai – giminaičiai: tėvai, patėvis, motinos sugyventinis, vyresnysis brolis ir pan.Dauguma vaikų prievartutojų, seksualiai naudodamiesi vaikais, tiki, kad jie pakeičia suaugusių žmonių meilę. Iš tiesų tokie žmonės nori normalių meilės ryšių, kurių jiems reikia, bet kurių jie negali pasiekt. Seksuliai vaiką išnaudojantis žmogus dažnai nesugeba užmegzti sėkmingų santykių su suaugusiaisiais.Prievartautojai paprastai labai mažai bendrauja su bendraamžiais. Jei dėdė, tėvas, auklėtojas, įsūnis laiką praleidžia su vaikais, nepalaiko normalių, sveikų santykių su savo bendraamžiais, tai turėtų kelti aplinkinių susirūpinimą.Seksuliniai prievartautojai nori dėmesio, meilės, prieraišumo. Jie gali gąsdinti, kad panaudos jėgą, emociškai persekios, norėdami gauti seksualinio dėmesio, kurį jie interpretuoja, kaip meilę ir prieraišumą. Tačiau, jei vaikas pabėga, jie iš karto ieško kitos aukos. Tie jaunuoliai, kurie padaro seksualinius nusikaltimus prieš savo amžiaus jaunuolius dažnai:- yra padarę nusikaltimus ir anksčiau;- turėjo elgesio problemų vaikystėje;- pasižymėjo antisocialiniu elgesiu, kaip tinginystė, pamokų praleidinėjimas, agresyvumas, impusyvus elgesys;- laiko save labai emociškai apleistais.Tie, kurie padaro nusikaltimus prieš vaikus:- anksčiau yra padarę seksulinių nusikaltimų;- parodo seksualinį potrukį vaikams;- ryškius mąstymo sutrikimus;- turi skurdžius socialinius įgūdžius;- laiko save fizinės prievartos aukomis.

KAIP REGUOTI, JEIJGU VAIKAS PAPASAKOJA APIE PATIRTĄ SEKSUALINĘ PRIEVARTĄ

VAIKAS DĖL SEKSUALINĖS PRIEVARTOS NĖRA KALTAS !!!

Ši tema labai buvo man asmeniškai įdomi.Tiek rinkti medžiagą,tiek ją pristatinėti grupėje.Nes manau ši tema yra aktuali šių laikų visuomenėje,nes tikrai daug vaikų tai patiria.Labai daug radau medžiagos,buvo sunku atsirinkti kas reikalinga,kas nelabai.Man atrodė kad viskas yra labai svarbu.

Vesti diskusiją sekėsi gerai,visi dalyviai įsijungė į pokalbį.Visi kažką yra girdėję ar žinojo kas patyrė prievartą.Aptarėme,diskutavome.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 178 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2897 žodžiai)
  • Ieva
  • Seksualinė prievarta prieš vaikus referatas
    10 - 5 balsai (-ų)
Seksualinė prievarta prieš vaikus referatas. (2016 m. Vasario 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/seksualine-prievarta-pries-vaikus-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 08:42
×