Seksualinė priklausomybė referatas


Įvadas. Seksualinės priklausomybės samprata. Hiperseksualumo elgesio tipai. Hiperseksualumo atsiradimo priežastys. Seksualinės priklausomybės požymiai. Asmenybės pokyčiai. Išvados. Literatūra.


Priklausomybė – sveikatos sutrikimas, liguistas polinkis kartoti tą patį veiksmą ar vartoti tą pačią medžiagą pakartotinai neribotą kiekį kartų. Priklausomybių esti įvairiausių tiek fizinių, tiek psichologinių, kurios reiškiasi skirtingai. Būtent psichologinė priklausomybė yra stiprus psichologinis pripratimas, teoriškai galintis išsivystyti bet kokiai malonumą teikiančiai veiklai arba nemalonius jausmus sukeliančios veiklos vengimui (Klaipėdos priklausomybės ligų centras, 2014). 

Šeimos išsiskyrimai, finansiniai nuostoliai, darbo netekimas, rizika sveikatai ir gyvybei – visa tai atsispindi priklausomų nuo sekso žmonių gyvenimo istorijose. Priklausomybę nuo sekso turintys žmonės kilę iš įvairių visuomenės sluoksnių. Dauguma jų vaikystėje patyrė seksualinę, fizinę ir/ar emocinę prievartą. Didžioji jų dalis užaugo šeimose, kuriose jau reiškėsi tam tikros priklausomybės, įskaitant alkoholizmą, kompulsyvų valgymą, lošimą. Daugelis turi ir kitų priklausomybių, bet sunkiausia jiems susidoroti su sekso priklausomybe (Navickas ir kt., 2012).

Tikslas – išanalizuoti seksualinės priklausomybės ypatybes

Lytinis gyvenimas gali būti perdėtas ir žalingas žmogui bei jo aplinkai. 1983 metais Karnesas iškėlė mintį, kad nuo seksualumo galima priklausyti kaip ir nuo alkoholio, narkotikų, tabako ir pan. Ir šis terminas „priklausomybė nuo sekso“ sukėlė labai daug diskusijų, kadangi buvo niekaip nesuvokiama, kaip galima atskirti stiprų libido nuo libido, vadinamo patologiniu. Nes vienos poros gali mylėtis ir porąkart ar daugiau per dieną, ir gyventi visiškai normalų gyvenimą, tai tiesiog gali būti toks jų gyvenimo būdas (Bartkevičius, 2010).

Kai kurie žmonės klaidingai mano, kad hiperseksualinis sutrikimas ir priklausomybė nuo sekso paprasčiausiai siejasi su neįprastai aukštu sekso varikliu,tačiau tai daug sudėtingiau negu atrodo. Tai labai panašu į kitas priklausomybes (An Elements Behavioral Health Website, 2014).

Masturbacijos tipas. Kafka ir Hennen 1999 m. vartojo terminą neparafilinis hiperseksualus elgesys arba su parafilija susijęs sutrikimas, minėdami hiperseksualų elgesį. Jie apibrėžė šį sutrikimą taip: tai seksualiai jaudinančios fantazijos, poreikiai, veiksmai, kurie neatitinka kultūrinių normų, o veiksmų dažnis suintensyvėjęs ilgiau negu 6 mėnesius ir trukdo užsiimti mėgstama veikla. Kafka ir Hennen taip pat paminėjo, kad šiam sutrikimui būdingas valios pažeidimas, kančios jautimas.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2084 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Seksualinė priklausomybė referatas
    10 - 5 balsai (-ų)
Seksualinė priklausomybė referatas. (2016 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/seksualine-priklausomybe-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 14:07
×