Seksualinis priekabiavimas baudžiamasis teisinis vertinimas


Seksualinis priekabiavimas ir teisinė atsakomybė už jį. Seksualinio priekabiavimo sąvoka lietuvos teisėje. Baudžiamasis civiline atsakomybe. Seksualinio priekabiavimo aktualumas. Pasiulymai seksualinis priekabiavimas. Seksualinio priekabiavimo darbe problemos aktualumas. Seksualinio priekabiavimo baudziamasis teisinis vertinimas. Kursinis darbas seksualinis priekabiavimas. Atsakomybė už seksualinį priekabiavimą. Seksualinio priekabiavimo pozymiai.

Įvadas. Seksualinio priekabiavimo kilmė. Seksualinio priekabiavimo samprata ir požymiai. Seksualinio priekabiavimo kaip socialinio reiškinio analizė. Kaip atskirti seksualinį priekabiavimą nuo flirto ar draugisško dėmesio. Kovos būdai siekiant sustabdyti seksualinį priekabiavimą. Teisinės atsakomybės formos už seksualinį priekabiavimą. Drausminė atsakomybė už seksualinį priekabaivimą. Administarcinė atsakomybė už seksualinį priekabaivimą. Civilinė atsakomybė už seksualinį priekabaivimą. Baudžiamoji atsakomybė už seksualinį priekabaivimą. Statistinių duomenų sudarymas- remiantis apklausa apie vyrų ir moterų požiūrį į seksualinį priekabiavimą. Išvados. Pasiūlymai. Literatūra. Priedai.

Žmogaus teisių ir laisvių pripažinimas, įgyvendinimas, bei ginimas – būtinas teisingos, darnios pilietinės visuomenės ir teisinės valstybės elementas.

Pagrindinis šalies įstatymas – Lietuvos Respublikos Konstitucija, Visuotinė Žmogaus teisių deklaracija, bei kiti ne ką mažiau svarbūs mūsų šalies bei pasaulio įstatymai, pripažįsta žmogaus teisių ir laisvių prigimtinį statusą ir įsipareigoja juos gerbti, ginti, bei saugoti.

Seksulainis priekabiavimas – nauja norma Lietuvos Baudžiamajame kodekse bei teismų praktikoje, todėl ir pasirinkau šią temą norėdama išsiaiškinti kuo daugiau apie seksualinį priekabiavimą, šios temos aktualumą, problemas, bei teisines atsakomybes. Taipogi man buvo įdomu sužinoti seksulainio priekabiavimo kaip socialinio reiškinio ir teisinių atsakomybių už šia veiką opumą, žmonių nuomonę apie šia veiką, ką jie žino apie seksulainį priekabiavimą ir baudžiamasias atsakomybes už jį.Taipogi išsiaiškinti susiformaviusio stereotipo, jog dažniausiai seksualinį priekabiavimą patiria moteris, o vyrai yra priekabiautojai teisumą.

Darbo problema – nagrinėjamos temos problema laikoma seksualinio priekabiavimo kaip socialinio reiškinio ir teisinių atsakomybių už šią veiką naujumas Lietuvos teisėje ir praktikoje.

Bei kuri iš lyčių dažniau patiria seksulinį priekabiavimą, ir ar žinomos mūsų visuomenei teisinės atsakomybės už šią veiką.

Darbo objektas – seksualinio priekabiavimo baudžiamasis teisinis vertinimas, bei seksualinio priekabiavimo tarp lyčių stereotipų vyraujančių visuomenėje nuomonės paneigimas arba patvirtinimas.

Darbo tikslas – išsiaiškinti kas yra seksualinis priekabiavimas, kokios bausmės bei sankcijos taikomos už šia veiką, išanalizuoti seksulainio priekabiavimo baudžiamasias teisines formas, bei respondentų nuomonę apie seksualinį priekabiavimą, nusistovėjusius stereotipus ( priekabiautojai – vyrai, aukos – moterys )

  • Teisė Kursinis darbas
  • Microsoft Word 57 KB
  • m.
  • 37 puslapiai (9040 žodžiai)
  • Universitetas
  • Beata
  • Seksualinis priekabiavimas baudžiamasis teisinis vertinimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Seksualinis priekabiavimas baudžiamasis teisinis vertinimas. (2012 m. Balandžio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/seksualinis-priekabiavimas-baudziamasis-teisinis-vertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 06:36
×