Seksualinis smurtas darbe prieš moteris


Įvadas. Seksualinis smurtas. Kas tai? Potrauminio streso sutrikimas (PTSS). Pagal Pasaulio Sveikatos Organizaciją, pastangos matuojant smurto prieš moteris dydį, apimtį, sritį bei reikšmę yra trugdomos keleto faktorių. Išvados. Literatūros sąrašas.

Dažniausiai darbuotojos smurtą patiria iš kolegų (84,0 proc.). Smurtą dažniau patiria dirbančios didesnėje įmonėje bei trumpesnį darbo stažą turinčios darbuotojos. Tik 9,7 proc. smurtą patyrusių darbuotojų kreipiasi pagalbos. Smurtą patyrusios darbuotojos savo sveikatą vertina blogiau lyginant su smurto nepatyrusiomis. Darbuotojos teigia, kad dėl patirto smurto sumažėjo motyvacija dirbti (37,6 proc.), sumažėjo darbingumas (28,2 proc.), darbuotojos jautė nerimą (40,9 proc.), skrandžio skausmus (25,2 proc.). Smurtą patyrusios darbuotojos pagalbos poreikį sieja su įmonės vadovu. Dauguma darbuotojų (60,2 proc.) nėra skatinami pranešti apie smurtą darbe. 15 proc. darbuotojų teigia, kad jų darbe buvo surengti konfliktų valdymo mokymai. Tyrime nustatytas smurto paplitimas atskleidė problemos mastą, parodė prevencinių priemonių trūkumą bei darbuotojų pagalbos poreikį. Smurto darbe poveikis visuomenės sveikatai pasireiškia dėl neigiamų smurto pasekmių darbuotojų sveikatai, jų tarpusavio santykiams bei poveikio pačiai įmonei. (Radzevičiūtė, Ieva. Smurto prieš moteris darbe poveikis visuomenės sveikatai: paplitimas, prevencija ir pagalbos poreikis. Vilnius, 2014.)

Išsiaiškinome, kad seksualinis smurtas yra kėsinimasis į seksualinio apsisprendimo laisvę. Taip pat pasitaiko ir fizinio bei psichologinio smurto bruožų.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (1128 žodžiai)
  • Kolegija
  • Bri
  • Seksualinis smurtas darbe prieš moteris
    10 - 4 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Seksualinis smurtas darbe prieš moteris. (2015 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/seksualinis-smurtas-darbe-pries-moteris.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 11:47
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo