Seksualinis smurtas prieš vaikus (2)


Įvadas. Seksualinis smurtas prieš vaikus. Priežastys ir pasekmės. Seksualinė prievarta. Kas tai? Seksualinio smurto prieš vaikus priežastys. Seksualinės prievartos pasekmės. Seksualinės prievartos pasekmėmis tampa. Statistikos duomenys. Literatūros sąrašas.

Vaikų iki 18 metų panaudojimas kitų žmonių seksualiniam pasitenkinimui nėra naujas reiškinys. Nuo tų laikų, kai žmonės ėmė rašyti apie žmogaus gyvenimą ir jį dokumentuoti, užfiksuota nemažai pasakojimų apie tai, kaip vyrai(nors kartais ir moterys) kankino vaikus savo malonumui religiniais tikslais, patologinių poreikių patenkinimui,mėgindami įrodyti savo galią ar paprasčiausiai todėl, kad jiems tai atrodė priimtina. Ir tik 1996 metais Europoje vaikų išnaudojimas seksualiniais tikslais pateko į visuomenės dėmesio centrą. Protestai ir plataus masto pasmerkimas, kuriuo reagavo visuomenė, privertė įtraukti šį reikalą į svarstytinų politikos klausimų sąrašą visose Europos ir netgi viso pasaulio šalyse.

seksualinis sužadinimas (kai seksualiai susijaudinama, susižavima vaikais: galimos to priežastys: seksualinė trauma prievartautojo vaikystėje);

Taigi, seksualinis smurtas turi labai daug įvairių pasekmių vaiko organizmui, vystimuisi ir tolesnei jo, kaip žmogaus ir piliečio raidai. Labiausiai seksualinė prievarta pakenkia psichikai, tokie vaikai labai dažnai taip elgiasi ir su savo vaikais, arba kitais nepilnamečiais. Apibendrinant galiu teigti, kad viskas vyksta “grandinėlės” būdu: “mano tėvai mane prievartavo, tai aš galiu prievartauti tave.”

Lietuvoje nuo seksualinės prievartos 2009 metais nukentėjo 164 vaikai, iš jų: 137

Šie duomenys atskleidžia tik dalelę visų padarytų nusikaltimų, nes dauguma vis dar slypi už keturių sienų, kurias paslapties šydu apgaubia politikai, kunigai bei kiti aukštus postus užimantys žmonės, arba tėsiog tie, kurie žino, bet nekreipia į tai dėmesio, nes tai ne jo, ne jo šeimos problema.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2016 m.
  • 9 puslapiai (1708 žodžiai)
  • Kolegija
  • Andromeda
  • Seksualinis smurtas prieš vaikus (2)
    10 - 4 balsai (-ų)
Seksualinis smurtas prieš vaikus (2). (2014 m. Sausio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/seksualinis-smurtas-pries-vaikus-2.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 22:16
×