Seksualinis smurtas referatas


Įvadas. Seksualinis vaikų išnaudojimas. Tarptautiniai ir nacionaliniai dokumentai, susiję vaikų seksualiniu išnaudojimu. Vaikų seksualinio išnaudojimo samprata. Išvados. Literatūra.

Nemažai atlikta užsienio tyrimų, analizuojančių seksualinio išnaudojimo reiškinį. Jungtinėse Amerikos valstijų mokslininkas D. Finkelhor (1994) sukūrė „traumatologinį modelį“, kuris skirtas ilgalaikėms vaiko seksualinės prievartos pasekmėms paveikti. Williams L.M. (1994) atgaivino moterims prievartos prisiminimus su dokumentiniu seksualinio persekiojimo duomenųarchyvu. D. M. Elliot ir J. N. Briere (1994) Kalifornijoje atliko bendrą populiacijos tyrimą. Šiuo tyrimu atskleidė uždelsto seksualinio išnaudojimo prisiminimus bendros populiacijos sluoksniuotąja atsitiktine imtimi. Šiaurės Amerikos mokslininkų A. J Sedlack. ir D.D. Broadhurst(1996) tyrimo darbai šia tema atkreipė visuomenės dėmesį į tai, kad neįgalūs vaikai dažniau rizikuoja tapti seksualinio išnaudojimo aukomis. Prevencinių programų įgyvendinimą mokyklosetyrė N. Gilbert (1988). Jis teigia, kad švietimo ir prevencinės programos buvo įgyvendintos, bet jos nebuvo iki galo sėkmingos. Mokslininkas pateikė išvadą, kad daugelis seksualinio švietimo ir prevencijos programų yra vykdomos neatlikus atitinkamų tyrimų, kurie sąlygotų jų efektyvumą.

Tarptautiniai ir nacionaliniai dokumentai, susiję vaikų seksualiniu išnaudojimu.

Taigi, įvairios formos ir apibrėžimai rodo, kad sąvoka yra labai plati. Nėra vienos visiems priimtinos nuomonės, kaip galėtų būti apibrėžta seksualinė prievarta prieš vaikus. Tačiau visiškai aišku, kad seksualinė prievarta yra bet koks seksualinis santykis tarp suaugusiojo bei vaiko, nors ir nėra prasiskverbimo žymių.

Pavyzdžiai

Neseniai per televizijos laidą rodė pasakojimą, kaip patėvis tvirkindavo podukras. Kurios buvo nepilnametės. Dėl tokio patėvio elgesio jos buvo priverstos išeiti iš namu. Ir valkatauti gatvėse. Dėl šitokios situacijos šeimoje jos pačios sukūrė savo šeimas būdamos nepilnametės.

Šioje situacijoje paauglės turėjo kreiptis pagalbos į socialinį pagalbos centrą, o ne mėginti viską nuslėpti nuo aplinkinių.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1581 žodžiai)
  • Kolegija
  • Zuzana
  • Seksualinis smurtas referatas
    10 - 10 balsai (-ų)
Seksualinis smurtas referatas. (2015 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/seksualinis-smurtas-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 14:29
×