Selsiniai varikliai


Selsino principas. Selsinas variklis. Selsinai. Kas yra selsina. Evj jutiklis. Selsiniai davikliai. Selsinai baze. Selsinas jutiklis daviklis.

Darbo užduotis: susipažinti su selsinų sandara, veikimo principu ir panaudojimu. Selsinas – tai elektros mašina su dviem apvijomis: vienfaze, vadinama žadinimo apvija, kuri įtaisyta rotoriuje, ir trifaze, sujungta žvaigžde, - sinchronizacijos apvija, kuri įtaisyta statoriuje. Sakykim vienas selsinas yra daviklis, o kitas jutiklis. Jeigu daviklio rotorių pasuksime kuriuo nors kampu, tai tuo pačiu kampu pasisuks ir imtuvo rotorius. Sukantis daviklio rotoriui tam tikru greičiu, imtuvo rotorius irgi suksis į tą pačią pusę tuo pačiu greičiu.

Selsinas – tai elektros mašina su dviem apvijomis: vienfaze, vadinama žadinimo apvija, kuri įtaisyta rotoriuje, ir trifaze, sujungta žvaigžde, - sinchronizacijos apvija, kuri įtaisyta statoriuje.

Sakykim vienas selsinas yra daviklis, o kitas jutiklis.

Prijungus selsinų žadinimo apvijas prie įtampos , ji kiekviename selsine sukuria pulsuojantį magnetinį srautą. Šis srautas daviklio sinchronizacijos apvijoje indukuoja evj. Srautas imtuvo sinchronizacijos apvijoje taip pat indukuoja evj. Evj ir sinchronizacijos grandinėje yra priešingų krypčių. Jeigu imtuvo rotorius statoriaus atžvilgiu yra tokioje pat padėtyje, kaip ir daviklio rotorius savojo statoriaus atžvilgiu, tai evj ir yra lygios. Šiuo atvėju evj suma sinchronizacijos grandinėje lygi nuliui, ir sinchroninė pavara yra pusiausvyroje. Jeigu selsino daviklio rotorių pasuksime tam tikru kampu , tai evj dydis sinchronizacijos apvijoje pimtuvo sinchronizacijos srovė sąveikauja su žadinimo magnetiniu srautu ir sukuria elektromag-netinį momentą, nukreiptą į tą pusę, į kurią sukasi daviklio rotorius. Šio sinchronizuojančio momento veikiamas imtuvo rotorius pasisuka.

Daviklio rotoriaus kampu imtuvo rotorius pasisuks su tam tikra paklaida – išsiderinimu. Mat, kad imtuvo rotorius pasisuktų, reikia, kad sinchronizuojantis momentas negalėtų stabdymo momentą, kurį sukuria trinties jėgos guoliuose ir kontaktiniuose žieduose, o kartais ir imtuvo veleno naudingas apkrovimas. Posūkio kampo atkūrimo paklaida įvertinama dydžiu, vadinamu išsiderinimo kampu.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (420 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabrielius
  • Selsiniai varikliai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Selsiniai varikliai. (2011 m. Gegužės 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/selsiniai-varikliai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 07:12
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo