Senamiesčiai


Lietuvos senamiesciai. Unesco saugojimo svarba lietuvai. Unesco saugojimo svarba. Senamiesciai lietuvoje. Klutltūros saugijimo svarba. Objektų saugojimo svarba. Kultūros objektų saugojimas teikia tapatybės ir tęstinumo pojūtį. Tradicinis paveldo objektų saugojimas. Tradicinis objektų saugojimas. Kultūros vertybių registras senamiesčiai.

Kiekviena šalis turi savo istoriją, savo kultūrinį paveldą. Kultūrinis paveldas gali būti nematerialus: tradiciniai amatai, papročiai ir pan. Arba materialus tai pastatai, vietovės, pastatų kompleksai paminklai. Vieni svarbiausių architektūrinių palikimų kiekvienoje šalyje yra senamiesčiai, su religinių pastatų kompleksais, universitetais, taip pat ir aristokratijos palaikai kurortuose ar kaimuose – tai dvarų sodybos, parkai prie jų. Senamiesčiai, seni dvarai, žmogaus kurti parkai- tai faktinis įrodymas apie šalies istoriją, jos kultūros paveldą. Saugoti šiuos objektus – tai saugoti istoriją.

Ar svarbu išsaugoti senamiesčius, senus dvarus, jų parkus? Pagrįsdami savo nuomonę remkites konkrečiais jūsų aplinkos pavyzdžiais.

Istorija – vienas svarbiausių tautinio tapatumo aspektų. Be jos nėra tautos, o be tautos nėra valstybės. Išsaugoti senus dvarus, jų parkus, senamiesčius taip pat svarbu, kaip ir savo istoriją. Pritariu jonui basanavičiui, pasakiusiam, kad: tauta, nežinanti savo praeities, neturi ir ateities . Kultūros objektų saugojimas teikia tapatybės ir tęstinumo pojūtį, tokiu būdu skatindamas pagarbą kultūrų įvairovei ir žmogaus kūrybingumui

Lietuvoje kultūros paveldo objektų saugojimu rūpinasi Lietuvos kultūros ministerija. Į Lietuvos kultūros vertybių registrą yra įtraukti septyni senamiesčiai: vilniaus, Kauno, klaipėdos, trakų, telšių, kėdainių ir ukmergės. Taip pat virš 100 parkų ir daugiau nei 500 dvarų sodybų. Ypatingos kultūrinės vertės objektus kultūros ministerijai saugoti padeda jto organizacija unesco. Senų, kultūros paveldo objektų saugojimo svarbą rodo tai, kad tokia organizacija egzistuoja, dar labiau saugojimo svarbą pabrėžia organizacijos mąstas – unesco narėmis yra 193 pasaulio šalys. Į šios organizacijos paveldo sąrašą yra įtraukti objektai liretuvoje, vienas iš jų – vilniaus senamiestis. Tai parodo, kad mūsų sostinės senamiestį išsaugoti svarbu ne tik mums, jo saugojimo svarba yra pasaulinė.

Lietuvoje dvarų sodybas sudarė rūmai, pagalbiniai gyvenamieji namai ir kiti gamybiniai statiniai, kai kada - bažnyčia arba koplyčia, parkai, sodai. Nuo xvii a. Lietuvoje pradėti statyti dvarai su reprezentacine želdinių dalimi.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (653 žodžiai)
  • Mokykla
  • Tomas
  • Senamiesčiai
    10 - 3 balsai (-ų)
Senamiesčiai. (2011 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/senamiesciai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 00:12
×