Senatvė referatas


Senatves raida. Senatvės psichologija. Mintys apie senatvę. Referatas apie senatve. Senatve psichologija. Referati apie senatvės išmintį. Tema senatve. Senatve skaidres. Referatų temos senatvę. Senatve ateityje.

Įvadas. Senatvės pradžia. K. G. Jungo teorija. E. Eriksono teorija. Senatvės tipai. Senatvės užduotys. Raidos psichologų mintys apie senatvę. Išvados. Literatūros sąrašas. Tikslas. Sužinoti, kaip keičiasi žmogus, sulaukęs senatvės. Uždaviniai. Išsiaiškinti, kada prasideda senatvė. Sužinoti,kaip senatvė paveikia žmogų.

Anot jungo, senstantis žmogus turi žinoti, kad jo gyvenimas nedidėja ir neplatėja; priešingai, viskas nenumaldomai siaurėja. Jaunam žmogui užsiimti savo asmenybe yra vos ne nuodėmė arba bent jau pavojinga, o senstančiam žmogui skirti daugiau dėmesio savo savasčiai yra pareiga ir būtinybė.

Vietoj to dauguma pagyvenusių žmonių virsta hipochondrikais, šykštuoliais, pedantais ar linkę išlikti amžinai jauni. Tai yra apgailėtinas savasties pakaitalas, bet kartu yra neišvengiamas klaidingo įsitikinimo padarinys, kad antra gyvenimo pusė turi būti valdoma pirmosios gyvenimo pusės principais. Jaunystėje individo tikslas yra brendimas, įsitvirtinimas gyvenime, giminės pratęsimas ir rūpinimasis palikuoniais, antroje gyvenimo pusėje - kultūra. Dabartinėje visuomenėje taip nėra; seni žmonės nebereiškia savo išminties, jie greičiau netgi stengiasi mėgdžioti jaunus žmones ir dažnai laikoma idealu, jeigu tėvas yra tarsi brolis savo sūnums, o motina - jaunesnioji sesuo savo dukroms.

Tai galima paaiškinti pervertintu praeityje turėtu statusu ar klaidingų idealų įtaka. Stipriausiai veikia klaidingi idealai, nes tokiems žmonėms galutinis punktas yra ne ateityje, bet praeityje. Todėl jie ir siekia grįžti atgal, nes jiems sunku įžvelgti prasmingus tikslus ateityje, palyginti su tais tikslais, kurių jie siekė anksčiau: įsitvirtinimo, naudingumo, giminės pratęsimo ir kt. Senatvėje jie mato tik gęstantį gyvenimą, blėstančius ankstesnius idealus. Taip yra todėl, kad dauguma žmonių jaučia, kad liko pernelyg daug nerealizuotų galimybių, todėl jie peržengia senatvės slenkstį, neįvykdę savo tikslų. Tai ir verčia juos žiūrėti atgal.

  • Psichologija Referatas
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (1529 žodžiai)
  • Kolegija
  • Milda
  • Senatvė referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Senatvė referatas. (2012 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/senatve-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 13:28
×