Senėjimo mechanizmas


Fiziologinis senėjimo mechanizmas. Tūrinys. Įvadas 2Pirminis ir antrinis. Įvadas. Senėjimas yra normalus fiziologinis procesas. Pirminis ir antrinis senėjimas. Pirminis senėjimas apima genetiškai užprogramuotus normalius ir savaiminius biologinio senėjimo procesus. Organizme vykstantys pokyčiai senstant. 1. Odos ir jungiamojo audinio pokyčiai. Odą sudaro keletas sluoksnių epidermis. Oda ir jos senėjimas. Odos kitimai pastebimi. Veido ir kūno senėjimo požymiai. Vokai Raukšlėti vokai Užkrite. Raukšlės Plonos linijos tarp nosies ir burnos Raukšlės aplink akis. Senatvės dėmės Rudos (nuo šviesių iki kavos rudumo) dėmės ten. Kolagenas - tai baltymas,kurį sudaro didelės. Virškinimo sistema Virškinimo sistema apima burnos ertmę. Išvados. Biologine prasme sėkmingas senėjimas (dar vadinamas sveiku.

Įvadas 2)Pirminis ir antrinis senėjimas 3)Odos ir jungiamojo audinio pokyčiai 4)Oda ir jos senėjimas 5)Veido ir kūno senėjimo pokyčiai 6)Išvados.

Senėjimas yra normalus fiziologinis procesas , iš lėto atvedantis prie ramios normalios mirties. Tarp tos pradžios ir galo gyvame organizme vyksta daug svarbių kitimų. Kitimas bus jauno organizmo augimas ir jo vystimasis,kitimas bus taip pat audinių bei organų nykimas ar senėjimas.Pačiose ląstelėse senatviniai kitimai išryškėja tik žmogui smarkiai pasenus, o ląstelių sambūriuose – audiniuose – pirmiausia pastebima hipertofija tarpląstelinio jungiamojo audinio,kuris vis labiau įsibrauna tarp ląstelių. Pats jungiamasis audinys greitai kietėja,todėl traukiasi, lėtai atrofuojasi kiti audiniai. Čia prisideda ir tai, kad senų žmonių audiniai turi kur kas mažiau vandens negu jaunuolių audiniai.Tie senatviniai involiuciniai kitimai nepasireiškia, suprantama išsyk, bet labai iš lėto,pamažu,galėtume sakyti – fiziologiškai.Apie 25 gyvenimo metus galutinai sukalkėja ilgųjų kaulų antkaulių kremzlės, ir žmogus nustoja augęs. Taigi maždaug šis amžius laikomas, nuo kurio organizmas pradeda senti. Tačiau ne visi vienodai greitai sensta ir šis procesas anaiptol nėra proporcingas astronominio laiko tėkmei. Net tas pats organizmas, t. y. tas pats žmogus, vienais gyvenimo tarpais sensta greičiau, kitais – lėčiau.

Pirminis senėjimas apima genetiškai užprogramuotus normalius ir savaiminius biologinio senėjimo procesus, kurie susiję su amžiumi ir nepriklauso nuo sveikatos būklės.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 334 KB
  • 2015 m.
  • 12 puslapių (1718 žodžiai)
  • Lina
  • Senėjimo mechanizmas
    10 - 10 balsai (-ų)
Senėjimo mechanizmas. (2015 m. Sausio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/senejimo-mechanizmas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 03:35
×