Seneka Laiškai Lucilijui referatas


Filosofijos referatas. Įvadas. Literatūros apžvalga. Išvados. Literatūros sąrašas.


Pasirinkau savarankiško darbo temą: „Seneka. Laiškai Lucilijui”. Pasirinkau šią temą todėl, nes turiu žinių apie antiką, patinka mitai ir legendos iš šio laikotarpio. Pradėjus domėtis pateiktomis temomis savarankiškam darbui, ši tema sudomino pirmiausiai, nes yra tekę šiek tiek analizuoti Senekos kūrybą vidurinėje mokykloje. Man jo kūryba, mintys yra kur kas lengviau suprantamos, nei kad Šviečiamojo ar Naujųjų laikų amžiaus mąstytojų.

Šiame darbe trumpai pristatysiu romėnų mąstytojo biografinius faktus. Pateiksiu analizę apie Senekos pasaulėžiūrą, bei paanalizuosiu ištraukas iš „Laiškai Lucilijui” temomis: vienatvė, kančia, draugystė, išmintis ir savižudybė.

Lucijus Anėjus Seneka gimė 4 m. pr. Kr. Kordoboje, mirė 65 m. netoli Romos. Seneka žymaus retorikos mokytojo Lucijaus Anėjaus Senekos Vyresniojo ir Helvijos sūnus. Vaikystėje Seneka persikėlė gyventi į Romą. Ten mokėsi retorikos, stoicizmo filosofijos. Senekai retorikos pagrindus dėstė pats tėvas. Turėdamas gerą pasiruošimą, Seneka tapo advokatu ir vedė. Politinėje veikloje pagarsėjo gerais oratoriniais sugebėjimais. Vėliau filosofas pakliuvo į imperatoriaus Kaligulos dėmesio centrą, tapo būsimo imperatoriaus Nerono auklėtoju. Taip pat vedė antrą kartą. Seneka buvo apkaltintas nesiliaujančiu turto didinimu, Nerono iškalbos pasisavinimu ir imperatoriaus gabumų juodinimu. Seneka atsisakė Nerono jam dovanotų turtų ir pasitraukė iš politikos. 65 m. buvo priverstas nusižudyti. Kaip rašo Tacitas, iš badavimu išsekinto Senekos kūno, prapjovus rankų venas, kraujas tekėjo vangiai, tad Seneka persipjovė kojų gyslas. Kad žmona Paulina, neprarastų dvasios tvirtybės, o ir jis pats, matydamas jos kančias, neprarastų ištvermės, Seneka paprašė ją žudytis kitame kambaryje, o pats pasikvietė raštininkus ir, įveikdamas skausmus, su jam būdingu iškalbingumu diktavo paskutines savo mintis. Tokios pat drąsos kupinas ir Senekos mąstymas.

  • Filosofija Referatai
  • 2015 m.
  • Gintaras
  • 8 puslapiai (1480 žodžių)
  • Filosofijos referatai
  • Microsoft Word 25 KB
  • Seneka Laiškai Lucilijui referatas
    10 - 5 balsai (-ų)
Seneka Laiškai Lucilijui referatas. (2015 m. Gegužės 03 d.). http://www.mokslobaze.lt/seneka-laiskai-lucilijui-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 01:40