Seneka skaidrės


Seneka. laiškai lucilijui  filosofijos dalyko savarankiškas darbas. Gintaras Matusevičius. Darbo tikslai ir uždaviniai. Įvadas. Lucijus Anėjus Seneka gimė 4 m. pr. Kr. Kordoboje, mirė 65 m. netoli Romos. Įstatymai, papročiai, normos kaip išoriškumas yra paveikūs tiek. Sąžinė – tai protu priimtos ir jausmais išgyventos dorovinės normos suvokimas. Seneka supranta. Visuomenėje viešpataujant dvasios ir kūno vergams. Senekos „Laiškai Lucilijui" – tai kantraus moralinio tobulinimosi programą dėstantis veikalas. Manydamas, kad doros ir valstybės reikalai priklauso visų pirma nuo dvasinio kiekvieno žmogaus atsparumo. Išminčius pajėgia suvokti, jog likimas neišvengiamas. Seneka moko savo jaunąjį draugą Lucilijų labiau vertinti garbę nei malonumą. „Antai šiandien Epikūro raštuose <. „Žemiausia – turėti tai, kas būtiniausia, aukščiausia – tai, ko pakanka. ”. Ištrauka iš 53-iojo laiško. „Kodėl niekas neprisipažįsta savo ydų. Ištrauka iš 67-ojo laiško. „Kas narsiai ištveria kankinimus. Ištrauka iš 58-ojo laiško. „Nebėgsiu į mirtį nuo ligos, jei ji išgydoma ir negadina sielos. „Kam įsigyju draugą? Kad turėčiau už ką numirti. Ištrauka iš 10-ojo laiško. „Apskritai vienatvė turi vieną pranašumą galima niekam nieko nepatikėti. Išvados. Skaitydamas „Laiškus Lucilijui”. Literatūros sąrašas. „Niekur nėra to, kas yra visur. ” Seneka.

Pristatyti romėnų mąstytojo Liucijaus Anėjaus Senekos biografinius faktus.

Išanalizuoti ištraukas iš „Laiškai Lucilijui” temomis: vienatvė, kančia, draugystė, išmintis ir savižudybė.

Vėliau filosofas pakliuvo į imperatoriaus Kaligulos dėmesio centrą, tapo būsimo imperatoriaus Nerono auklėtoju.

Skaitydamas „Laiškus Lucilijui”, turi suprasti, jog ne tik teisėjui Lucilijui jie skiriami. Kiekvienas žmogus gali būti tuo „Lucilijumi”, kuriam mąstytojas nurodo teisingą gyvenimo būdą.

Turto, valdžios ir dėmesio siekimas buvo, yra ir bus didžiosios žmonijos ydos. Jeigu patiems išsiauklėti save per sunku arba nežinome kaip, visada atsakymą galime rasti šalia, čia pat neįkainojamame filosofų palikime.

  • MS PowerPoint 841 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (624 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gintaras
  • Seneka skaidrės
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Seneka skaidrės. (2015 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/seneka-skaidres.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 13:20
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo