Senekos filosofiniai pamokymai ir patarimui laiškuose


Pirmo ir trečio laiško analizė. Antro ir penkto laiško analizė 2 laiško analizė. Penkto ir dvidešimto laiško analizė. Dešimto ir dvylikto laiško analizė. Keturiasdešimt antro ir penkiasdešimt ketvirto laiško analizė. Laisko analizė. Literatūros sąrašas.

Liucijus Anėjus Seneka (1m. pr. m. e. – 65m.) - senovės romėnų valstybės veikėjas, filosofas, gamtos tyrinėtojas, poetas bei dramaturgas.1 Jo kūrinys „Laiškai Liucijui“ – vienas žymiausių antikinės filosofinės ir etninės minties paminklų, darantis įtaką ne tik šiuolaikiniams filosofams, bet ir paprastiems, su filosofija nieko bendrą neturintiems žmonėms. Veikale laiškų forma įtaigiai pasakojama apie žemiškosios egzistencijos prasmę, prieštaringą žmogaus prigimtį, dorovinį žmogaus tobulėjimą. Dėl šių priežasčių kūrinys taip „įtaukią“ skaitytoją į apmąstymus, jog faktas, kad veikalas yra toks senas, kad nei jo tikslus pavadinimas, nei herojaus Liucijaus realumas nėra žinomas, skaitytojui tampa nesvarbus. Jis pasineria į Senekos pamąstymų ir pamokymų pasaulį.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (3379 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erdvilė
  • Senekos filosofiniai pamokymai ir patarimui laiškuose
    10 - 6 balsai (-ų)
Senekos filosofiniai pamokymai ir patarimui laiškuose. (2015 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/senekos-filosofiniai-pamokymai-ir-patarimui-laiskuose.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 02:29
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo