Senekos laimės samprata


Įvadas. Kaip Seneka supranta draugystę. Yra riba, kurią žmogus peržengęs tampa gobšus. Mano ir Senekos laimės sampratos neatitikimai. Kodėl jausdamas malonumą žmogus nėra laimingas? Kas trukdo nepilno proto žmonėms būti laimingiems? Išvados. Literatūros sąrašas.

Pradėsiu nuo to, kodėl aš pasirinkau būtent šį filosofą, Seneką. Kadangi buvau mažai susidūręs su filosofais prieš universitetą ir bestudijuodamas šį semestrą negalėjau pakankamai laiko skirti knygų skaitymui, tai natūralu, jog filosofą rinkausi iš mūsų nagrinėtų. Dabar kodėl būtent jį. Man padarė neblogą įspūdį jo laiškai lucilijui , Ištraukos, kurias mes turėjome prievarta paskaityti. Man jie paliko gerą įspūdį ir aš galėčiau juos apibūdinti lygiai taip pat, kaip nieko apie tapybą nenusimanantis žmogus parodoje pasako: o, man šitas darbas patinka, bet negaliu paaiškinti kodėl. kažkas panašiai ir man buvo. Galbūt dėlto, jog ten buvo nagrinėjamos temos, būdingos ne tik dabartiniam laikmečiui, bet ir mano amžiui. Prie tokių paminėčiau senekos sampratą apie draugystę, apie jo turto supratimą ( skurdžius ne tas, kuris mažai turi, bet tas, kuris trokšta daugiau turėti. ) kadangi aš pasisakau prieš nacionalizmą ir ypač prieš rasizmą, tai tuo labiau prieš vergovę, tai man patiko dar to laiko senekos nusiteikimas prieš vergovę. Jis, kaip ir kiti stoikai, vergą laikė pilnaverčiu žmogumi (1,165). Nors, aišku, jis pats jų turėjo pakankamai daug, bet gerai, kad suprato šį beprasmį išnaudojimą. Labiausiai man įstrigusi vieta buvo apie filosofus. Iš jo parašymo tapo aišku, kad tik sveikas (dvasia) ir doras žmogus gali užsiiminėti filosofija. Be to tik sužinojęs kažką, žmogus supranta, jog jis nieko nežino. Tą patį galima būtų pasakyti ir apie filosofiją. Aš buvau eilinis beraštis neigiantis filosofiją, nors nieko apie ją nenusimaniau. Aš ir dabar dar nieko nenusimanau šioje srityje, bet galiu teigti, jog tas dalykas vertas dėmesio, bent mano. Aš tada nusprendžiau, jog reikėtų perskaityti likusius laiškus lucilijui , tačiau ir vėl pritrūko laiko, net ruošiantis referato rašymui jo neužteko. Todėl taip ir nesužinojau kitų jo laiškų, bet tikiuosi, kada nors juos vis tiek perskaitysiu. Jau ruošdamasis referato rašymui, aš perskaičiau senekos apie laimę ir labai pakeičiau nuomonę apie šį filosofą. Jis jau nebeatrodė toks priimtinas man. Mano laimės samprata iš esmės skyrėsi nuo jo, tačiau aš mačiau, kad kažkuria prasme ir jis yra teisus. Taigi, vietoje to, kad rašyčiau apie senekos mirties sampratą, aš nusprendžiau išdėstyti savo prieštaravimus senekai. Jo samprotavimai yra gražūs ir galima būtų jieaš manau, jog seneka pilnai išnagrinėjo draugystės problemas. Jo manymu, draugą reikia rinktis atidžiai, reikia įžvelgti jo sielą ir tik po ilgesnio laiko galima juo pasitikėti.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (2744 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arimantas
  • Senekos laimės samprata
    10 - 1 balsai (-ų)
Senekos laimės samprata. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/senekos-laimes-samprata.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 02:50
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo