Šengeno erdvė


Sengeno pliusai ir minusai. Sengeno erdve geografija. Sengeno erdve darbas. Sengeno erdve knygos. Tarptautinė gyventojų migracija lietuvoje: modelio kaita ir situacijos analizė sipaviciene. Sengeno problema. Sengeno pliusai. Šengeno sutarties pliusai ir minusai. Sengeno erdves minusai.

Šengeno erdvė: galimybės ir problemos. Įvadas. Kas yra šengeno erdvė? Šengeno erdvės teisės aktai. Šengeno erdvės saugumas. Šengeno plėtra. Šengeno erdvės galimybės. Geografinis mobilumas. Laisvas darbo jėgos judėjimas. Galimybės studijuoti užsienyje (mokslo migracija). Šengeno erdvės problemos. Emigracijos problema. Protų nutekėjimas. Prekyba žmonėmis. Nacionalinio identiteto ir jaunimo praradimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Darbo objektas: Šengeno erdvės teigiamos ir neigiamos pusės.

Darbo tikslas: Išanalizuoti Šengeno erdvės pliusus ir minusus.

Darbo uždaviniai:

1.Išsiaiškinti kas yra Šengeno erdvė. Susipažinti su pagrindinėmis Šengeno erdvės sąvokomis, susijusiais teisės aktais bei mechanizmais.

2.Išanalizuoti Šengeno erdvės teikiamas galimybes ir teigiamas puses.

3.Išanalizuoti Šengeno erdvės problemas ir neigiamas puses.

Ši tema aktuali ir reikšminga kiekvienam iš mūsų. Nes ši tema liečia visų. Mes esame europiečiai, gyvename Šengeno teritorijoje ir tikrai susidursime su šios sistemos galimybėmis bei trūkumais.

Darbe yra panaudoti tokie tyrimo metodai kaip: mokslinės literatūros analizė, duomenų lyginimas ir vertinimas, interneto bazių analizė.

Rašto darbe aš naudojausi moksline literatūra, socialinių tyrimu rezultatais. Pagrindiniai literatūros šaltiniai - Simono Fixo knyga „Europos Sąjungos politinė sistema“ ir Dr. Klauso Dyterio Borcharto knyga „Europos Integracija“. Šiose knygose labai aiškiai ir suprantamai aprašyti Europos Sąjungos procesai, mechanizmai, sistemos. Iš Dr. Borcharto knygos labai daug sužinojau apie eurointegracijos procesą, jo vystymąsi ir pasekmes. Taip pat išsiaiškinti Europos Sąjungos tikslus ir siekimus man padėjo Socialinės Europos Manifestas. Kalbant apie Šengeno erdvės teigiamas ir neigiamas puses reikia vadovautis žmonių nuomone, statistika, todėl aš peržiūrėjau socialinių tyrimų, apklausų rezultatus, žmonių nuomones apie Šengeno erdvę ir susijusius su ja klausimus. A. Sipavičienės knygoje „Tarptautinė gyventojų migracija Lietuvoje: modelio kaita ir situacijos analizė“ buvo daugiausiai naudingos informacijos ir apklausų rezultatų.

  • Politologija Referatas
  • Microsoft Word 132 KB
  • 2012 m.
  • 15 puslapių (3288 žodžiai)
  • Bulolo
  • Šengeno erdvė
    10 - 1 balsai (-ų)
Šengeno erdvė. (2012 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/sengeno-erdve.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 14:09
×