Senieji baltų verslai


Senieji baltų verslai. Kalvystė. Senieji baltų amatai. Kaip gaunama geležis? Geležies apdirbimas. Kalvystė. Kalvystės įrankiai. Kalvystės gaminiai. Ginklai. Darbo įrankiai ir buities reikmmenys. Papuošalai. Aprangos detalės. Kalvystė šiandien. Klausimai. Atsakymai.

Iš pradžių baltai užsiimdavo tik žemdirbyste ir gyvulininkyste. Tačiau tuomet žmonės užaugindavo daugiau maisto, negu galėdavo suvalgyti, taigi dalis gyventojų galėjo užsiimti kitais darbais. Taip atsirado įvairūs verslai, pvz. kalvystė, bitininkystė, keramika, gintaro apdirbimas ir kt. Šiame projekte mes pristatysime kalvystės verslą.

Iš geležies buvo gaminami: Ginklai Buities reikmenys Darbo įrankiai Papuošalai Aprangos detalės.

Buities reikmenys – tai įrankiai skirti asmeniniam naudojimui. Kirviai Peiliai Dalgiai Pjautuvai Noragas Skiltuvai Skustuvai.

Nors kalvystė šiandien yra beišnykstanti, kaip ir dauguma senųjų amatų, tačiau dėka pavienių amatininkų, mes vis dar galime ją stebėti. Dabar daugiausiai gaminami meniniai dirbiniai, kryžiai, tvoros.

Iš kur gaunama geležis? Su kokiais metalais paprastai dirba kalviai? Kokia temperatūra reikalinga lydyti geležiai? Kam reikalingas žaizdras su dumplėm? Išvardinkite 5 ginklus, kurie buvo gaminami iš geležies?

  • MS PowerPoint 12133 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (398 žodžiai)
  • Gabrielė
  • Senieji baltų verslai
    10 - 2 balsai (-ų)
Senieji baltų verslai. (2014 m. Lapkričio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/senieji-baltu-verslai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 03:11
×