Senis ir jūra Knygos ir filmų palyginimas skaidrės


„Senis ir jura“. Knygos ir filmų palyginimas. Ernestas Hemingvėjus. Ernestas Hemingvėjus. 1899. Amerikiečių romanistas ir. „Senis ir jūra“ siužetas. Senas žvejys Santjagas, kadaise stiprus ir gražus. Taip plaukiant, senis mąsto apie daugelį dalykų. Knyga. Žanras — apysaka. 1981 m. 1952 m. Filmas. Režisierius — J. E. Sturges. Garso takeliai — D. Tiomkin. Aktoriai Spencer Tracy, Floyd Crosby. 1958 m. Animacinis filmas. Režisierius — A. Petrov. Garso takeliai — N. Roger. Filmuota Japonijoje, Kanadoje ir Rusijoje. 1999 m. Knyga ir filmas. Panašumai vaizdai perteikiami tikroviškai tiek knygoje. Skirtumai filme atsiranda nauja veikėja — senio dukra. Knyga ir animacinis filmas. Panašumai paros metas berniuko rūpestis seniu. Skirtumai hiperbolizuotas vaizdas yra gyvūnų. Senis — atkaklus.

Senas žvejys Santjagas, kadaise stiprus ir gražus, dabar suvargęs ir alkanas, 84 dienas nieko nesužvejodamas, išplaukia į jūrą ir viliasi, kad sugaus didžiulę žuvį. Jam ištikimai padeda berniukas Manolinas, bet tėvai jam uždraudė plaukti į žvejybą su seniu. Senis nuplaukia toli į jūrą ir jam užkimba milžiniška žuvis — marlinas. Prasideda senio ir žuvies kova. Didžioji žuvis jį nutempia toli į jūrą.

Žanras — apysaka. Parašyta Kuboje 1951m., tačiau išleista 1952 m. JAV. Kūrinys lėmė, kad 1954 m. E. Hemingvėjui buvo įteikta Nobelio literatūros premija. Lietuviškas leidimas- 1981m.

Skirtumai: filme atsiranda nauja veikėja — senio dukra; filme yra turistų, o juos, beje, vaidina Ernestas Hemingvėjus ir jo žmona Mary; skiriasi paros metas, nes filme išplaukiant į jūrą buvo jau vėlyvas rytas, o knygoje- dar saulė nepatekėjusi; pasakotojo nėra, vietoj jo — turistai; filme beisbolininkai įvardinti detaliau nei knygoje.

Panašumai: paros metas; berniuko rūpestis seniu; pargabentas laimikis — žuvies griaučiai; senio ir berniuko dialogai; senio kova su rykliais.

  • MS PowerPoint 13580 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (499 žodžiai)
  • Mokykla
  • Tautvydas
  • Senis ir jūra Knygos ir filmų palyginimas skaidrės
    10 - 6 balsai (-ų)
Senis ir jūra Knygos ir filmų palyginimas skaidrės. (2015 m. Kovo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/senis-ir-jura-knygos-ir-filmu-palyginimas-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 19 d. 12:55
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo