Senis ir jūra


Lietuvių analizė. Senis ir jūra. Tema. Knygos tema yra apie žveją Santjagą ir apie jo nuotykius jūroje. Žanras. Apysaka. Turinys. Aforizmai. Raiška. Pagrindinė mintis. Probleminis klausimas. E. Hemingvėjus. Bibliografija.


Santjagas buvo žvejys. Jis jau buvo senas, jame buvo sena viskas, išskyrus jūros spalvos akis. Jam žvejoti nelabai sekėsi ir aštuoniasdešimt keturias dienas nepagavo jokios žuvies. Su juo keturiasdešimt dienų dar plaukiojo berniukas vardu Manolinas, bet tėvai vėliau jam uždraudė su seniu žvejoti, nes jų manymu Santjagas buvo žmogus praradęs sėkmę. Nors berniukas ir norėjo pasilikti su seniu, bet jis buvo perkeltas į kitą žvejų valtį, kuriai žvejoti sekėsi geriau. Senis išmokė berniuką žvejoti ir šis jį gerbė. Kartą net pastatė alaus ,,Terasoje“ ir davė kelias šviežias sardines.

Sakoma, kad kas gaudo vėžlius, tas turi blogą regėjimą, bet senis, nors ir kažkada gaudęs juos, vis tiek išlaikė gerą regėjimą. Jo manymu dėl to, jog jis – keistas.

Senis ir jūra. (2013 m. Gruodžio 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/senis-ir-jura.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 17 d. 21:59