Seniūnijų veikla ir vieta Lietuvos viešojo administravimo sistemoje


Įvadas. Gyvenamųjų vietovių bendruomenių vaidmuo seniūnijose. Seniūnijų iniciatyva bendruomenėse. Bendruomenių atstovų rinkimas. Bendruomenių svarba seniūnijai. Seniūnijų veikla. Seniūnijos vaidmuo savivaldos sistemoje. Seniūnijų funkcijos. Seniūnijos vieta Lietuvos viešojo administravimo sistemoje. Išvados. Literatūra.


Norint garantuoti realų ir kartu efektyvesnį vietos savivaldos vaidmenį sprendžiant vietinės reikšmės klausimus, aktyviai diskutuojama, kaip įgyvendinti vietos savivaldos institucijų pertvarkymą ir iš esmės pakeisti jos mechanizmą. Šios diskusijos ir pačios reformos susijusios ir su seniūnijomis.

Seniūnija - tai savivaldybės administracijos filialas, veikiantis tam tikroje savivaldybės teritorijos dalyje.

Savivalda taip pat suteikia žmonėms bendruomeniškumo jausmą bei leidžia būti arčiau valdžios institucijų ir dalyvauti vietos gyvenime kur gyventojai išsako norą savo vietos problemas spręsti vietoje, todėl seniūnijų – savivaldybės administracijos filialų, veikiančių tam tikroje savivaldybės teritorijos dalyje, – pirmaeilis uždavinys yra stiprinti bendruomeniškumą, vietos valdžią ir skatinti piliečių dalyvavimą.

Tikslas šiame referate – apibrėžti seniūnijų veiklą, bei įvertinti jų vietą Lietuvos viešojo administravimo sistemoje.

Realizuojant šį tiksla iškeliami pagrindiniai uždaviniai:

Pasistengti apžvelgti bei įvertinti kokią vietą seniūnijų veikla užima Lietuvos viešojo adminstravimo sistemoje.

Lietuvoje veikia apie 800 kaimo bendruomenių. Tai – neformalios teritorinės organizacijos kurios jungia vietinę bendruomenę ir atlieka nemažai kultūrinių bei socialinių funkcijų.

Tai patvirtina ir S. Nefo atlikto tyrimo rezultatai, atskleidę, kad daugumos respondentų nuomone (43 proc.) seniūnijos įtaka skatinant bendruomeniškumą yra didelė. Tik 7 proc. apklaustųjų nurodė, kad jos šiam procesui nedaro jokios įtakos. Kita vertus, norėdami dalyvauti vietos bendruomenės veikloje, gyventojai turėtų žinoti, kaip jos veikla apibrėžta įstatyme, kaip bendruomenė gali bendradarbiauti su seniūnija ir kitomis vietos savivaldos institucijomis.

Aptarus gyvenamųjų bendruomenių vaidmenį ir svarbą seniūnijai, pereikime prie vieno iš pagrindinių šio referato uždavinių: apibrėžti seniūnijų veiklą.

Seniūnijos ir seniūnaitijos. Šie institutai yra arčiausiai žmonių, tad jų pareiga rūpintis kiekvieno piliečio gerove, sudaryti sąlygas kiekvienam išreikšti savo nuomonę ir atsižvelgti į ją.

,,Seniūnijos, kaip ir savivaldybės, turi savo funkcijas, kurios padeda orientuotis teikiant viešąsias paslaugas gyventojams bei vykdant kitokią veiklą. Pagrindinės seniūnijų funkcijos išvardintos jau minėtame Vietos savivaldos įstatyme. Žemiau pateikiamos kelios funkcijos, atspindinčios pagrindines veiklas ir seniūnijos vaidmenį savivaldos sistemoje:

  • Microsoft Word 43 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1693 žodžiai)
  • Universitetas
  • Giedrė
  • Seniūnijų veikla ir vieta Lietuvos viešojo administravimo sistemoje
    10 - 6 balsai (-ų)
Seniūnijų veikla ir vieta Lietuvos viešojo administravimo sistemoje. (2016 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/seniuniju-veikla-ir-vieta-lietuvos-viesojo-administravimo-sistemoje.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 05:02
×