Seno žmogaus vaizdavimas K Donelaičio, Maironio ir J Biliūno kūryboje


Seno zmogaus vaizdavimas maironio kuryboje. Seno zmogaus vaizdavimas biliuno literaturoje. Seno zmogaus vaizdavimas j. biliuno. Seno zmogaus atvaizdavimas j. biliuno. Seno žmogaus vaizdavimas donelaitis.

Seno žmogaus vaizdavimas. K. Donelaičio, Maironio ir J. Biliūno kūryboje. Nagrinėjimo aspektai. K. Donelaitis poema „Metai“. Seno žmogaus savybės. Seno žmogaus savybės [1]. Seno žmogaus problemos. Aplinkinių žmonių požiūris į seną žmogų. J. Biliūnas novelė „Ubagas“. Seno žmogaus savybės. Seno žmogaus problemos. Aplinkinių žmonių požiūris į seną žmogų. Maironis. Patriotiniai eilėraščiai. Seno žmogaus savybės. Seno žmogaus problemos. Aplinkinių žmonių požiūris į seną žmogų. Išvados. Išvados[1].


Seno žmogaus vaizdavimas K. Donelaičio, Maironio ir J. Biliūno kūryboje.

K. Donelaitis poema „Metai“ Maironis J. Biliūnas novelė „Ubagas“.

NEIGIAMOS Pričkus negailestingai smerkė žmones, kurie neatitiko jo doro žmogaus sampratos: girtuoklius, tinginius.

Pričkus buvo šaltyšius, todėl jo nemėgo ir ponai, ir būrai. Veikėjas vis labiau seno, tačiau neturėjo artimų žmonių, kurie juo pasirūpintų.

Apie Pičkų aplinkiniai žmonės galvojo tik tada, kai reikėjo naudos ar paslaugos, tačiau Pričkus ragina būrus dirbti sąžiningai. Jis gina Lietuvos būrus už gerus jų darbus, tačiau kartu sako būrams ir jų ydas. Taigi, galime spėti, jog baigęs savo šaltyšiaus pareigas, jis bus pamirštas bei paliktas, tačiau gerbiamas.

Aplinkiniai dažnai nesigilina į sutikto žmogaus jausmus. Viską „nuskaito“ iš išvaizdos. P. Sabaliūnas nėra išimtis. Jis atrodo kaip neturtingas benamis, „valkata“, ieškantis išmaldos. Nors jis ir senas bei išmintingas, dauguma aplinkinių jį engia bei vengia kontakto su šiuo murzinu, nuskurusiu žmogum.

Senas žmogus išmintingas, protingas, stiprus, pranašiškas, žinantis, skatinantis veikti, saugojantis savo tėvynės tautosakos paveldą.

  • MS PowerPoint 1957 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (479 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Rūta
  • Seno žmogaus vaizdavimas K Donelaičio, Maironio ir J Biliūno kūryboje
    9 - 2 balsai (-ų)
Seno žmogaus vaizdavimas K Donelaičio, Maironio ir J Biliūno kūryboje. (2016 m. Spalio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/seno-zmogaus-vaizdavimas-k-donelaicio-maironio-ir-j-biliuno-kuryboje.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 17 d. 19:18
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo