Senoji fotografija


Fotografija referatai. Fotografija referatas. Fotografijos referatas. Fotografijos referatai. Referatas apie fotografija. Senosios fotografijos technologijos. Referatas fotografija. Senosios aerofotokameros. Lietuvos fotografijos referatas. Senoji lietuvos fotografija.

Kas yra fotografija? Istorija. Fotografija lietuvoje. Fotografijos darbai. Fotografijos knygos lietuvoje. Apibendrinimas. Fotografija – vaizdų išsaugojimo technologija, naudojant mechaninius, cheminius ar skaitmeninius metodus. Žodis kilęs iš graikų kalbos žodžių φως phos („šviesa“) bei γραφις graphis („teptukas“), kurie kartu reiškia piešimas šviesa. Šis terminas anglų ir vokiečių kalboje pradėtas vartoti 1839 m. vasarį. Chalon – sur – Saone mieste J. N. Niepce'as nuo 1813 m. tobulino neseniai išrastą litografijos būdą. Jis tikėjosi sukurti tokį būdą, kad „pieštų“ ne litografinė kreida, o šviesa. Apie 1827 m. jis jau vartojo terminą heliografija (saulės piešinys), taip apibūdindamas raižinių kopijavimą fotografijos priemonėmis. 1829 m. gruodį Niepce'as pradeda bendradarbiauti su L. J. Daguerre'u, buvusiu scenografu, kuris 1822 m. išrado dioramą (patobulintą panoraminio vaizdavimo variantą).

Fotografija – vaizdų išsaugojimo technologija, naudojant mechaninius, cheminius ar skaitmeninius metodus. Žodis kilęs iš graikų kalbos žodžių öłņ phos ( šviesa ) bei ćńįöéņ graphis ( teptukas ), kurie kartu reiškia piešimas šviesa. Šis terminas anglchalon – sur – saone mieste j. N. Niepce'as nuo 1813 m. Jis tikėjosi sukurti tokį būdą, kad pieštų ne litografinė kreida, o šviesa. Apie 1827 m. 1829 m. J. M. Daguerre'u, buvusiu scenografu, kuris 1822 m. Daguerre'as atrado, kad nematomus atvaizdus, gautus naudojant sidabro jodidą galima išryškinti veikiant sidabro garais. Fiksuojama panardinus plokšteles į karštą valgomosios druskos vandeninį tirpalą. Pirmoji sėkminga dagerotipija pagaminta 1837 m.

Foksas talbotas, anglų mokslininkas ir gamtininkas, 1833 m. Pradėjo bandymus, siekdamas užfiksuoti atvaizdus ant šviesai jautraus popieriaus. Kaip ryškalą naudojo galio rūgštį. Pagamino negatyvą, kurį, padengęs vašku, padarydavo permatomą, o iš jo gaudavo pozityvinius atspaudus. Talbotas tapo fotografinio spausdinimo pradininku. Būdas, kuriuo gaunami talbotipiniai arba kalotipiniai atvaizdai, tapo viešai žinomas 1839 m. Fotografijos išradimas Lietuvos visuomenę pasiekė labai greitai. 1839 metų vasario 14 dieną kurier litewski (Lietuvos kurjeryje) buvo išspausdintas straipsnis, skelbiantis apie atradimą, ir netrukus pirmieji fotografai atkeliavo į Lietuvą.

Jau pačioje fotografijos raidos pradžioje iškilo raiškos problema. Fotografijos aparatu pagavinti atvaizdai buvo vadinami saulės paveikslėliais, gamtos rankos įspaudais. Tikrovė nuo seno buvo interpretuojama atvaizdų teikiamomis žiniomis, nuo kurių priklausomybės stengėsi sumažinti filosofai, tačiau atsiradus fotografijai, viena iš pagrindinių visuomenės veiklų tapo atvaizdų gamyba ir vartojamas. Taip fotografija pamažu tapo gyvybiškai būtina ekonomikai, politiniam stabilumui ir asmeninės laimės siekimui. Tačiau pačioje raidos pradžioje fotografijos įtaka dar tik buvo spėjama. Fotografai nuoširdžiai bičiuliavosi su gamta. Būdami menininkas išmanančiais paveikslų kūrimo tradicijas, stengėsi ir fotografiją pritaikyti prie jau sukurtų vaizdavimo principų. Todėl stengėsi sutramdyti ir priderinti prie tradicijos gamtą, pirmuosius fotografus viliojo jau sukurtos kompozicijos, tik vėliau pradėjo ieškoti ženklų ir simbolių. Taigi pradėjo kurti, o ne gaminti ar fotografuoti.

Lietuvoje fotografija vystėsi analogiškai, kaip ir pasaulyje. Pradžia žymėtina kaip atvaizdų gamyba ir išsaugojimas nesiekiant reikšmių ar gilesnių išraiškų.

  • Microsoft Word 964 KB
  • 2011 m.
  • 9 puslapiai (764 žodžiai)
  • Dovile
  • Senoji fotografija
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Senoji fotografija. (2011 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/senoji-fotografija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 23 d. 05:48
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo