Senoji literatūra suteikia galimybę praeityje rasti ir plėtoti vertybes, kurios būtų svarbios dabartyje


Ar senojoje literaturoje puoselejamos vertybes svarbios ir dabar. Senoji literatura savoka. Kuo svarbi senoji lietuviu literatura. Kokias vertybes teigia senoji literatura. Kuo šiandien aktuali senoji literatura. Kodėl praeities vertybės aktualios šiandien?. Senoji literatura suteikia galimybe rasti ir pletoti vertybes kurios butu svarbios dabartyje. Senoji lietuviu literatura. Kodel praeities vertybes aktualios siandien. Kuo aktuali senoji lietuviu literatura.

Senoji literatūra suteikia galimybę praeityje rasti ir plėtoti vertybes, kurios būtų svarbios dabartyje. Kalbėjimo potemė 2013m.

Senoji literatūra – sąvoka, apibūdinanti žmonijos istorinę, grožinę, politinę bei religinę raštiją nuo pirmųjų tekstų atsiradimo ketvirtame tūkstantmetyje prieš Kristų iki pat XIX amžiaus pradžios ir moderniųjų kultūros bei politinių srovių susiformavimo. Tokia literatūra aprėpia bene šešis tūkstantmečius ir atspindi žmonių, tautų, civilizacijų, kultūrų gyvenimą, jų būdą įvairiausiomis, savais bruožais ir vertybėmis išsiskiriančiomis epochomis, pradedant Antika, Viduramžiais, Renesansu ir baigiant Švietimo bei mokslo amžiais. Ir dažnai prisiminę dabartinį pasaulį, kai, atrodo, nieko seno jau nebevertiname ir gyvename tik šiandiena, susimąstome: gal toji senųjų amžių literatūra galėtų pakeisti turimą nūdienos žmogaus mentalitetą, pasaulį ir kasdienybę? Gal ji padėtų išbristi iš išgyvenamų socialinių problemų, amoralumo, skatindama plėtoti senąsias, per amžius protėvių išaukštintas vertybes, gal padėtų atrasti tokių dvasios ir moralės aspektų, kurie būtų aktualūs ir šiandien? Mano manymu, taip: senoji literatūra – bene puikiausia galimybė tai padaryti, ir vienas geriausių kelių dorovės, grožio, harmonijos ir gėrio link.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (895 žodžiai)
  • Mokykla
  • Jonas
  • Senoji literatūra suteikia galimybę praeityje rasti ir plėtoti vertybes, kurios būtų svarbios dabartyje
    10 - 2 balsai (-ų)
Senoji literatūra suteikia galimybę praeityje rasti ir plėtoti vertybes, kurios būtų svarbios dabartyje. (2013 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/senoji-literatura-suteikia-galimybe-praeityje-rasti-ir-pletoti-vertybes-kurios-butu-svarbios-dabartyje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 00:43
×