Senojo testamento vaizdiniai, herojai ir jų siužetai: jų interpretacija literatūroje


Senojo  testamento  vaizdiniai , herojai ir jų siužetai jų interpretacija literatūroje. Nobelio premijos laureato Jose Saramago romano ,,Kainas“ ištraukos palyginimas su XIX a. Romantiko Džordžo Gordono Bairono misterija ,,Kainas“.


Gana panašiai biblinį pasakojimą interpretuoja XIX a. romantizmo epochos kūrėjas Džordžas Gordonas Baironas. Džordžas  Baironas yra vienas žymiausiu romantizmo ir vienas iš ryškiausių  ,, pasaulio sielvarto'' poezijos atstovų. Pagrindiniai jo kūrybos motyvai – nusivylimas gyvenimu ir maištas prieš pasaulyje esančią tvarką, prieš pasigailėtiną tikrovę. Misterijos ,,Kainas“ pagrindinis veikėjas, skirtingai nei Biblijoje, yra ne nusikaltėlis, o pirmasis maištininkas žemėje, išdrįsęs sukilti prieš Visatos kūrėjo despotizmą. Didelę įtaka rašytojo asmenybei turėjo Žano Žako Ruso veikalai, ypač - Ruso skelbiama tautų laisvės idėja.  Ši idėja labai panašiai perteikiama ir portugalų rašytojo kūrinyje. Tik Baironas, kurdamas Kainą kaip teigiamą herojų, akcentuoja jo nenorą taikstytis su tėvų ir brolio nuolankumu. Kainas negali būti paklusnus tironui, kuriam teikia malonumą žmonių kančios ar ant altoriaus aukojamos kruvinos aukos. Nuo pat pradžių matome nepatenkintą Kainą. Jis teigia: ,,Tik dirbk ir dirbk! /Tačiau dėl ko gi vargti aš turiu?/ Dėl to, kad mano tėvą kitados Išvijo iš dausų? Ar aš tuo kaltas?“ Jis ima abejoti Dievo teisingumu, nes nemato jo malonės vaisių. Tuomet įvedamas dar vienas personažas – tai Liuciferis, kuris skatina Kaino maištą, suteikia geidžiamą žinojimą apie tai, kas buvo ir kas bus.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (723 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Skirmante
  • Senojo testamento vaizdiniai, herojai ir jų siužetai: jų interpretacija literatūroje
    10 - 4 balsai (-ų)
Senojo testamento vaizdiniai, herojai ir jų siužetai: jų interpretacija literatūroje. (2018 m. Rugsėjo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/senojo-testamento-vaizdiniai-herojai-ir-ju-siuzetai-ju-interpretacija-literaturoje.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 19 d. 04:27
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!