Senos namų valdos įteisinimas ir pirkimo-pardavimo sutarties sudarymas


Santrauka. Summary. Pagrindinių sąvokų, santrumpų sąrašas ir paaiškinimas. Lentelių ir paveikslų sąrašas. Objekto tyrimo metodika. Teorinė dalis. Teisės aktų, reglamentuojančių Nekilnojamojo turto formavimo ir įteisinimo tvarką, analizė. Nekilnojamojo turto formavimas. Nekilnojamojo turto kadastriniai matavimai. Nekilnojamojo turto registravimas. Pirkimo – pardavimo sutarties sudarymas. Analitinė dalis. Nekilnojamojo daikto kadastrinių duomenų nustatymas. Kitų kadastro duomenų nustatymas. Aukšto planų sudarymas naudojant programą ,,Matininkas 6‘‘. Kadastro duomenų bylos sudarymas. Grafinė dalis. Žemės sklypo ribų posūkio taškai M1. Statinių išdėstymo planas M. Pirmo aukšto planas M. Išvados ir pasiūlymai. Literatūros šaltiniai. Priedai.


Keywords: Cadastral measuring, Buildings, Land Register

Abrisas – lauko matavimų brėžinys.

Pastaruoju metu mūsų šalyje vis dažniau atsiranda atvejų, kai norma įteisinti seną namų valdą. Visi skuba privatizuoti savo jau seniai turimus ir prižiūrimus nors dviejų arų sklypelius. Įteisinant seną namų valdą ir norint ją pirkti arba parduoti reikalinga numatyti visų teisinių procesų struktūrą ir išsidėstymą žingsnis po žingsnio.

Šio darbo objektas yra 1980 metų namų valda (sodyba) esanti Kaišiadorių raj. Šiame darbe bus siekiama išanalizuoti Lietuvos Respublikos įstatymus reglamentuojančius namų valdos įteisinimą.

Darbo tikslas:

Darbo objektas – namų valda.

Darbo uždaviniai:

Parengti nekilnojamojo turto objekto kadastro duomenų bylą.

Išnagrinėti ir aprašyti pirkimo-pardavimo sutarties sudarymo principus.

Darbo aktualumas – žmonės pirkdami namų valda visuomet nori, kad sodybos būtų įteisintos ir su tvarkingais namų valdos dokumentas, kad vėliau nekiltu nesklandumu norint parduoti. Tad šis darbas bus aktualus Lietuvos žmonėms, kurie nežino kokiais LR įstatymais remtis, norint įteisinti seną namų valda, nuo ko pradėti įteisinimą ir kokie dokumentai yra reikalingi.

Darbo naujumas – atliekant kadastrinius matavimus surenkama nauja informacija, suformuojama nauja namų valda, todėl yra atnaujinamo kadastro ir registro informacinės sistemos duomenų bazės.

Tikslai bus pasiekiami taikant šiuos metodus: literatūros šaltinių analizė, kadastrinių matavimų metu surinkti duomenys bus apdorojami ir pateikiami taikant operacinius-projektavimo metodus. Taikant apibendrinimo metodą bus suformuotos išvados. Statinių matavimams naudojamas prietaisas – distomatas. Statinių kadastrinių matavimų byla parengiama naudojantis programa Matininkas.

Siekiant atlikti išsikeltus tikslus darbai buvo atliekami keliais etapai: teorinėje dalyje bus išnagrinėti ir aptarti Lietuvos Respublikos įstatymai, reglamentuojantys Nekilnojamojo turto objektų formavimo ir įteisinimo tvarką. Norėdama parengti pilną nekilnojamojo turto objekto kadastro duomenų bylą atliksiu seno gyvenamojo pastato kadastrinius matavimus. Atlikus pastato kadastrinius matavimus su programa ,,Matininkas‘‘ paruošiu aukštų planų brėžinius. Pabaigoje turint tvarkingą nekilnojamojo turto kadastro duomenų bylą, galėsiu analizuoti ir aprašyti pirkimo-pardavimo sutarties principus.

Išoriniai ir vidiniai pastato duomenys buvo surenkami naudojant distomatą ,,Leica Disto5‘‘, 0,01 m2 tikslumu. Matuojant buvo braižomas abrisas. Matuojant gyvenamąjį namą buvo nustatytas sienų storis 0,45 centimetrai, pastato aukštis 2,50 metrai. Išmatavus pastatą, su programa Matininkas, buvo braižoma pirmiausiai žemės statinių išdėstymo planas, vėliau žemės sklypo planas ir patalpų planas su plotais ir parengta kadastinių matavimų byla.

Atliekant kursinį darbą analizavau nekilnojamojo turto formavimo ir registravimo Lietuvos Respublikoje teisinius pagrindus: Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto kadastro įstatymą, Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto kadastro nuostatus, nekilnojamojo turto registro įstatymą, nekilnojamojo turto registro nuostatus, nekilnojamojo turto vertinimo taisykles, bei statybos įstatymą ir statybos techninius reglamentus (STR).

Lietuvos Respublikos nekilnojamojo turto kadastro įstatymas reglamentuoja nekilnojamųjų daiktų, registruojamų Nekilnojamojo turto registre, kadastro duomenų nustatymą, jų įrašymą į nekilnojamojo turto kadastrą, nekilnojamojo turto kadastro statusą, šio kadastro steigimą, tvarkymą, reorganizavimą ir likvidavimą. Nekilnojamojo turto kadastro nuostatai reglamentuoja nekilnojamojo turto kadastro paskirtį ir jo objektus, kadastro tvarkytojo funkcijas, teises ir pareigas, nekilnojamųjų daiktų, registruojamų Nekilnojamojo turto registre, įrašymo į kadastrą, nekilnojamojo daikto planų ir kadastro duomenų, formų, turinio ir parengimo bei kadastro duomenų bylos suformavimo, žemės sklypų ribų posūkio taškų koordinačių nustatymo atliekant kadastrinius matavimus. Norint įteisinti namų valda, būtina atlikti visos valdos kadastrinius matavimus. Kadastriniai matavimai yra būtini šiais atvejais: žemės sklypus padalijant, atidalijant, sujungiant ir atliekant jų amalgamaciją, keičiant pagrindinę žemės naudojimo paskirtį, būdą ir (ar) pobūdį, formuojant valstybinės žemės sklypus, parduodant žemės sklypus, perleidžiant kitų asmenų nuosavybėn miestuose esančius privačios žemės sklypus (jų dalis), jeigu žemės sklype buvo pastatyti, rekonstruoti, kapitaliai suremontuoti statiniai ar iškasti tvenkiniai, nutiesti keliai ar įrengti kiti inžineriniai statiniai, žemės sklypo savininkui ar valstybinės žemės naudotojui pageidaujant.

  • Microsoft Word 1470 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 38 puslapiai (7554 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Senos namų valdos įteisinimas ir pirkimo-pardavimo sutarties sudarymas
    10 - 4 balsai (-ų)
Senos namų valdos įteisinimas ir pirkimo-pardavimo sutarties sudarymas. (2016 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/senos-namu-valdos-iteisinimas-ir-pirkimo-pardavimo-sutarties-sudarymas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 09 d. 23:12
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo