Senosios Amerikos civilizacijos


Inkai majai actekai. Amerikos senosios civilizacijos. Senoves amerikos civilizacijos. Actekai majai inkai. Majai inkai actekai. Senosios civilizacijos. Pietu amerikos civilizacijos. Senoves amerikos civilizacija. Senieji amerikos inkai. Majai inkai ir actekai.

Senosios amerikos civilizacijos. Vidurio amerikos tautos. Toltekai. Olmekai. Teotihuanas. Astekai. Majai. Inkai ir jų protėviai. Religija. “naujosios ungnies“ ritualas. Žmonių aukojimas. Civilizacijų žlugimas. Informacijos šaltiniai. Šiose srityse gyveno įvairiausios gentys ir tautos, garsios puikiais meno dirbiniais, įspūdingais miestais ir savitu požiūriu į gyvenimą. Tvirtus čia klestėjusių imperijų ekonomines, politines ir socialines sanklodos pagrindus buvo padėjusios ankstesnės amerikos kultūros.

Vxl a. Ispanų užkariautojai amerikoje susidūrė su civilizacijomis dviem didžiomis – viena vidurio amerikoje ( actekų ir majų valdomoje teritorijoje, kurią archeologai vadina mezoamerika), kita pietų amerikoje ( centrinėje andų kalnų srityje, kur viešpatavo inkai ).

šiose srityse gyveno įvairiausios gentys ir tautos, garsios puikiais meno dirbiniais, įspūdingais miestais ir savitu požiūriu į gyvenimą.

Tvirtus čia klestėjusių imperijų ekonomines, politines ir socialvidurio amerika – iš dviejų amerikos sričių, kur iki 1519, klestėjo miestų civilizacijos, arba aukštosios kultūros . Tai, kad gyventojai čia statė įspūdingas piramides ir šventyklas, turėjo didžiulius turgus, kamuolio žaidimą, šventąjį kalendorių, hieroglifų raštą, būrį dievų ir aukojo žmones, išskiria šias sritis iš kaimyninių kraštų. Vidurio amerikos kultūros istorija dalijama į tris periodus: priešklasikinį, klasikinį ir poklasikinį, apimančius laikotarpį maždaug nuo 2000 m. Pr. Kr. Iki ispanų užkariavimo. Per šiuos periodus vidurio amerikoje suklestėjo ir žlugo daugelis civilizacijų. Priešklasikiniu periodu viešpatavo olmekų kultūra. Klasikiniu periodu iškilo didi teotihuakano kultūra ir majai. Poklasikintoltekų civilizacija sus sostine tula suklestėjo 900 – 1187 m. Toltekai buvo tikri architektūros ir meno meistrai, o kartu karinga visuomenė, kaip rodo daugybė karių skulptūrų. Toltekai darė didelę įtaką majų žemėse poklasikiniu perioolmekų civilizacija klestėjo maždaug 1200 – 200 m. Pr. Kr. Kitos vidurio amerikos kultūros paveldėjo plokščiaviršūnius pilkapius, kamuolio žaidimo aikštes ir hieroglifų raštąteotihuakano kultūra klestėjo – 750m. Ir buvo įtakiactekai buvo klajoklių gentis, kol apsistojo meksikos slėnyje, pelkėtame teskoko ežero krašte, ir įkūrė tenočitlano miestą. Jis plėtėsi, jo reikšmė augo, kol galiausiai jis tapo galingos actekų imperijos sostine actekai užkariavo daug tautų ir reikalavo iš jų duoklės.

Pasak actekų mitų, huicilopočtlis, jų genties dievas, pažadėjęs parodyti vietą, kur jie turį apsistoti it pastatyti savo didžiąją sostinę tenočitlaną. Jis liepęs ieškoti erelio, tupinčio ant kaktuso su gyvate snape. Pirmasis mendoso kodekso ( knygos, pasakojančios actekų istoriją ) puslapis vamajai viena geriausiai žinomų civilizacijų pietų amerikoje, susidariusi jukatano pusiasalyje apie 2600m. Pr. Kr. Jie gyveno dabartinėje  meksikos , gvatemalos ir  šiaurinėje belizės ir vakarinėje honduro teritorijose.

  • Microsoft Word 63 KB
  • 2012 m.
  • 10 puslapių (1801 žodžiai)
  • Mokykla
  • Laurynas
  • Senosios Amerikos civilizacijos
    10 - 1 balsai (-ų)
Senosios Amerikos civilizacijos. (2011 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/senosios-amerikos-civilizacijos.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 22 d. 19:25
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo