Senovės civilizacijų istorija


Senosios upines civilizacijos. Upines civilizacijos. Evoliucionizmo teorija darvino. Senoves istorijos bruozai. Upines civilizacijas. Kiek yra civilizacijų. Istorine iliustracija nagrinejimas. Indijos civilizacijos padariniai. Upine civilizacija. Evoliucionizmas istorijoje.

Rašytinio šaltinio analizė. Iliustracijos analizė. Priešistorė. Žmogaus kilmės teorijos. Civilizacija. Egipto civilizacija. Civilizacijos politinė raida. Valdžia. Raštas. Monumentalioji architektūra. Suirimo priežastys. Religija. Menas. Mesopotamijos civilizacija. Babilono civilizacija. Indijos civilizacija. Kinijos civilizacija. Finikija. Persija. Upinės civilizacijos. Graikija. Atėnų polis. Spartos (valdymas) polis. Graikų-persų karai. Aleksandras makedonietis ir jo imperija. Graikų kultūra.

Civilizacija – tai tam tikro regiono žmonių suka4) kas autorius? Kas apie jį žinoma? Ką jis pateikė: grynus faktus ar nuomonę? Kodėl taip manote? Ką galima pasakyti apie autoriaus pažiūras?.

5) kada sukurtas dokumentas? Kokie laikmečio, kuriame atsirado dokumentas, skiriamieji bruožai? Ar jaučiama laikmečio įtaka pačiam dokumento turiniui ar formai? Kodėl taip 8) kokie faktai minimi dokumente? Kiek jie nauji? Patikimi, tai yra ar patvirtinti kitais šaltiniais? Kokiais?.

9) į kokius istorijos klausimus atsako šis dokumentas? Kokias įvykių, reiškinių, procesų priežastis, ypatybes ir padarinius jis gali atskleis. Išnagrinėkite iliustracijos detales. Ką jos gali pasakyti apie žmones, p. Kas jo autorius? Kas apie jį žinoma? Ką jis pateikė – grynus faktus ar nuomonę? Kodėl taip manote? Ką galima manyti apie autoriaus pažiūras?.

Kada sukurta iliustracija? Kokie laikmečio, kuriame atsirado iliustracija, skiriamieji bruožai? Ar jaučiama laikmečio įtaka pačiam iliustracijos turiniui ar formai? Kodėl taip manote?. Kokie faktai vaizduojami iliustracijoje? Kiek jie nauji? Patikimi, tai yra ar patvirtinami kitais šaltiniais? Kokiais?.

Į kokius istorijos klausimus atsako ši iliustracija? Kokias įvykių, reiškinių, procesų priežastis, ypatybes ir padarinius ji gali atskleisti?.

Kokia iliustracijos nauda: objektyvi ar šališka, patiki. Evoliucinė teorija, kuri aiškina, kad žmogus vystėsi evoliucijos (natūraliu) būdu ir gyvybė vystėsi nuo paprasčiausios iki sudėtingiausios formos (nuo vienaląsčių iki homosapiens). Evoliucionizmas susiformavo antikos laikais. Evoliucionizmo teorija viduramžiais sunaikinta. Č. Darvinas pagrindė evoliucionizmą (darvinizmas).

Kreacionizmas tai teorija, kuri aiškina, kad žmogų sukūrė. Istorija į gylį (politika, šalies santvarka, su kuo kariavo, valdymo forma, ekonomika, kultūra, religija,valdovai. ).

Chronologija: 4500mln. Metų atgal susiformavo saulės sistema, atsiranda žemė. 4mln. Metų atgal atsirado žmogus. Nuo žmogaus atsiradimo prasideda priešistorė (tai nuo žmogaus atsiradimo iki valstybių). 1) pirmasis primatas; 2) pirmoji voverė; 3) beždžionė; 4) žmogus. Pirmykštėje bmimezė – tai toks reiškinys, kai pasyvioji dauguma paklūsta kūrybinei mažumai. Genezė – tai laikotarpis nuo mimezės iki brandos. Formuojasi pagrindiniai civilizacijos požymiai, santykiai su kaimynais. Branda – tai laikotarpis, kai pasiekti didžiausi civilizacijos laimėjimai. Nuosmukis prasideda tada, kai pasyvioji dauguma nepaklūsta kūrybinei mažumai. Trūksta mimezė.

  • Istorija Konspektas
  • Microsoft Word 51 KB
  • 2011 m.
  • 20 puslapių (8344 žodžiai)
  • Senovės civilizacijų istorija
    10 - 3 balsai (-ų)
Senovės civilizacijų istorija. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/senoves-civilizaciju-istorija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 08:10
×