Senovės Egiptas


Senoves egiptas ppt. Egiptas ppt. Senoves egiptas skaidres. Senovės egipto kasdienybė skaidrės. Egiptas powerpoint. Senovęs egiptas powerpoint. Egiptas.ppt. Kaip atsirado senoves egipto menas. Senoves egiptas ppt. Egiptas referatas.

Senovės egiptas. Egipto civilizacija, kuri atsirado derlingame Nilo slėnyje prieš 5tukst. , susijungus šiaurės ir pietų karalystėms buvo viena iš pirmųjų pasaulyje. Jos per 3 tukst. m. besivysčiusi socialinė piramidė, politika, ūkis, kultūra ir ekonomika padėjo tvirtus pagrindus europietisko valstybingumo, meno, buities ir religijos vystymuisi. Šių pagrindų formavimosi raida yra skirstoma į senosios, vidurinės ir naujosios karalystės laikotarpius, kurie vienas kitą keitė suiručių metais. Atidžiai sekant šių laikotarpių eigą, neišvengiamai pastebima religijos svarba tiek politiniame, tiek kultūriniame gyvenime.

Egipto civilizacija ,kuri atsirado derlingame nilo slenyje prieš 5tukst. M. , susijungus šiaurės ir pietų karalystėms buvo viena iš pirmųjų pasaulyje. Jos per tukst. M. Besivysčiusi socialinė piramidė, politika, ūkis, kultūra ir ekonomika padėjo tvirtus pagrindus europietisko valstybingumo, meno, buities ir religijos vystymuisi. Šių pagrindų formavimosi raida yra skirstoma į senosios , vidurinės ir naujosios karalystės laikotarpius, kurie vienas kitą keitė suiručių metais. Atidžiai sekant šių laikotarpių eigą, neišvengiamai pastebima religijos svarba tiek politiniame, tiek kultūriniame gyvenime.

Senosios karalystės laikotrapiui būdinga didelio masto šalies susitelkimas bei karaliaus-faraono valdžios stiprėjimas-autokratijos iškilimas. Faraono sutapatinimas su dievu pabrėžia religiją, kaip valdžios įrankį, kuris sustiprėja po pirmosios suirutės, tėbų valdovui atkūrus centralizuotą egipto valstybę, prasidejus vidurinės karalystės laikotarpiui.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (518 žodžiai)
  • Agne
  • Senovės Egiptas
    10 - 2 balsai (-ų)
Senovės Egiptas. (2010 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/senoves-egiptas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 24 d. 23:09
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo