Senovės Egipto Dievai


Egiptieciu dievas mirusiuju globejas. Egipto dievai ir deivės. Egiptiečių mirusiųjų globėjas. Senoves egiptieciu mokslo dievas. Senoves egiptieciu dievas mirusiuju globejas. Sen egiptieciu dievas mirusiuju globejas. Sen. egiptieciu mokslo dievas. Sen. egiptieciu dievas. Egiptieciu dievai. Senoves egipto dievai ir deives.

Dievai. Anubis. Hator. Horas. Izidė. Ozyris. Ra. Sekhmet. Setas. Totas. Amunetė. Antajus. Anuketė. Atonas. Atumas. Bastė. Besas. Duemutefas. Eddžo. Hapis. Harpokratas. Imhotepas. Imsetas. Kebehseuefas. Ketešė. Khnumas. Mentu. Minas. Nekhbetė. Sati. Sekeris. Selketė. Sobekas. Sothis. Thouerė.

Kaip dauguma senovės tautų, egiptiečiai yra politeistai - turi daug dievų. Beveik kiekviena gyvenvietė turi savo dievą. Vėliau iškyla svarbiausių gyvenviečių dievai: horas, totas, hatora, anubis, setas ir kiti. Jų atvaizdų randama ant visų šventyklų ir laidojimo paminklų sienų - turi ir žmonių, ir gyvulių, ir gamtos reiškinių bruožų.

Keletas dievų yra ypač garbinami: pirmiausia dievas saulė ra, kuris susijungęs su amonu, tėbų dievu avinu, virto amonu ra; arba ozyris, legendinis karalius, kuriam pavydėjo ir kurį nužudė jo brolis setas. Ozyrio žmona izidė surenka išmėtytas jo kūno dalis ir padaro pirmąją mumiją. Savo meilės jėga ji grąžina gyvybę ozyriui, simbolizuojančiam prisikėlimą iranubis - tėbų mirusiųjų miesto balzamuotojų dievas. Mirusiųjų dievas, vaizduojamas šakalu arba žmogumi su šakalo galva. Žmonės dažnai matydavo šakalus kapinėse, todėl tikėjo, jog anubis prižiūri mirusiuosius. Per mumihator - saulės dievo dukra senovės egiptiečiams buvo moteriškumo, motinystės idealas auksinė meilės valdovė . Nuo seniausių laikų jai buvo priskiriamas malachitas ir turkis. Žalia ir žydra spalva egiptiečiams simbolizavo amžinąjį gyvenimą. Denderoje meilės deivei buvo pastatyta šventykla, kurioje apeigų metu buvo aukojamos aukos jos garbei. Muzikos instrumentas – vienas jos atributų, nes hator menų ir pramogų globėja. Vaizduojama karve, moterimi su karvės galva ar vienhoras - izidės ir ozyrio sūnus. Dangaus dievas, vaizduojamas sakalu, žmogumi sakalo galva. Faraonas buvo laikomas dievo sakalo horo įsikūnijimu - taip susiformuoja saulės dievo kaip dangiškojo karaliaus idėja. Faraono globėjas ir dažnai pats faraonas. Horas laikomas aukštutinio ir žemutinio egipto suvienytoju. Mūšyje horas neteko vienos akies. Bet ta akis jam buvo sugrąžinta, ir nuo to laiko horo akis tapizidė - ištikima žmona ir atsidavusi motina. Jos vyrą ozyrį nužudė setas, bet izidė surenka išmėtytas savo vyro kūno dalis ir iš jų padaro pirmąją mumiją. Savo begalinės meilės jėga grąžina gyvybę ozyriui. Izidė - dievo horo mizidė dažnai vaizduojama laikanti sūnų horą ant kelių. Ši deivė asocijuojasi su sostu, nes jos keliai buozyris - žymiausias egipto dievas. Izidės vyras. Buvo savo brolio seto nužudytas, bet izidė surinko išmėtytas jo kūno dalis ir savo meilės jėga grąžino jam gyvybę. Ozyrio prisikėlimas - nemirtingumo įrodymas.

Ozyris - mirties ir požeminio pasaulio valdovas. Taip pat jis buvo atsinaujinimo ir derlingumo dievas.

  • Microsoft Word 100 KB
  • 2010 m.
  • 8 puslapiai (1325 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kristupas
  • Senovės Egipto Dievai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Senovės Egipto Dievai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/senoves-egipto-dievai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 03:11
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo