Senovės egipto istorija


Senoves egipto civilizacija. Senoves egiptas istorija. Senoves egiptas. Egiptas istorija. Senoves egiptas.istorija. Www senoves egibto istorija. Senoves egipto konspektas. Senoves egiptas skaidres. Senoves civilizacijos - egiptas skaidres. 11 klasės egipto civilizacija.

Priešistorinių laikų egiptiečiai iš pradžių gyveno ten, kur šiandien plyti Sacharos dykuma. Bet, pamažu įsivyraujant sausam klimatui žmonės persikelia į žaliuojantį Nilo slėnį. Egiptiečių tautą sudarė afrikiečiai ir azijiečiai, atsikėlę čia apie 5200 m. pr. Kr. Kuriasi kaimai ir maži miesteliai, kurie paskui jungdamiesi sudaro Šiaurės ir Pietų karalystes. Apie 3200 m. pr. Kr. šios karalystės suvienijamos. Pirmuoju Aukštutinio ir Žemutinio Egipto karalysčių faraonu tampa Menas (Narmeras).

Pr. Kr. Kuriasi kaimai ir maži miesteliai, kurie paskui jungdamiesi sudaro šiaurės ir pietų karalystes. Apie 3200 m. Pr. Kr. Šios karalystės suvienijamos. Pirmuoju aukštutinio ir žemutinio egipto karalysčių faraonu tampa menas (narmeras). Prasideda ilga 3000 metų trukusi egipto istorija, kurią viena ar kita linkme kreipė 30 dinastijų ir 180 valdovų. Pirmoji sostinė tisas iki šiol nesurasta. Apie 2680 m. Pr. Kr. Prasideda laikotarpis vadinamas senąja karalyste. Sostinė perkeliama į memfį. Džoseris pasistatydina sakaroje kapą-piramidę. Iv dinastijos faraonų cheopso, chefreno ir mikerino laikais iškyla garsiosios al gizos piramidės ir sfinksas. Kaip dauguma senovės tautų, egiptiečiai yra politeistai - turi daug dievų. Beveik kiekviena gyvenvietė turi savo dievą. Vėliau iškyla svarbiausių gyvenviečių dievai: horas, totas, hatora, anubis, setas ir kiti. Jų atvaizdų randama ant visų šventyklų ir laidojimo paminklų sienų - turi ir žmonių, ir gyvulių, ir gamtos reiškinių bruožų.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (663 žodžiai)
  • Mafas136
  • Senovės egipto istorija
    10 - 1 balsai (-ų)
Senovės egipto istorija. (2011 m. Kovo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/senoves-egipto-istorija.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 24 d. 20:08
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo