Senovės Graikija projektas (3)


Senovės Graikija. Kaunas. IStorija. Senovės Graikijos istorija arba antikinės Graikijos istorija apima laikotarpį nuo maždaug XIIa. Architektūra. Atėnai buvo valstybės. Demokratija. Atėnai buvo viena pirmųjų demokratijų ir tikriausiai svarbiausia Senovės istorijoje. Švietimas. Turtingų atėniečių vaikai nuo 7 iki 18 metų lankydavo mokyklą. Sportas. Senovės graikai rengdavo sporto varžybas. Graikų dievai. Graikų dievai – senovės graikų garbinti dievai. Spartiečiai. Miestas – valstybė Sparta pietinėje Graikijoje buvo ypač galinga. Graikų Tamsieji Amžiai. Graikų Tamsieji Amžiai. Kolonijos. Gyventojų daugėjo tokiais. Akropolis. Kiekviename Graikijos mieste. Lindos akropolis. Šaltiniai.


Turtingų atėniečių vaikai nuo 7 iki 18 metų lankydavo mokyklą. Rytą jie mokydavosi matematikos, skaitymo, rašymo, muzikos bei poezijos. Po pietų sportuodavo ir mokydavosi šokti. Mergaitės likdavo namie ir čia mokydavosi verpti, austi bei atlikti namų ruošą.

Senovės graikai rengdavo sporto varžybas. Garsiausios – Olimpinės žaidynės pirmą kartą buvo surengtos 776 metais pr. Kr. ir rengiamos kas ketverius metus. Iš pradžių tai buvo tik viena bėgimo rungtis. Tačiau apie 500 metus pr. Kr. Žaidynės trukdavo penkias dienas.

Miestas – valstybė Sparta pietinėje Graikijoje buvo ypač galinga. Visi Spartos vyrai tarnavo armijoje, o berniukai namus palikdavo būdami vos 7 metų ir išvykdavo į mokyklas mokytis karo meno. Moterys nekariavo, tačiau privalėjo išlaikyti puikią formą, kad pagimdytų sveikus ir stiprius vaikus.

Kiekviename Graikijos mieste – valstybėje buvo siena aptvertas rajonas (tvirtovė) su agora – didele atvira aikštele susirinkimams bei mugėms rengti. Pamažu akropolis tapo religiniu centru. Taip pat Akropolis yra geriausiai žinoma tvirtovė ant 156 m.

  • MS PowerPoint 4806 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (468 žodžiai)
  • Kolegija
  • Dilanas
  • Senovės Graikija projektas (3)
    10 - 2 balsai (-ų)
Senovės Graikija projektas (3). (2017 m. Gruodžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/senoves-graikija-projektas-3.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 18 d. 19:49
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo