Senovės Graikijos kostiumas


Senoves graiku drabuziai antikoje. Senoves graiku apranga. Antikinis graikijos kostiumas. Graikijos senoves kostiumai. Senovės graikijos namai. Kostiumo istorija graiku. Graikų apranga. Senoves graiku apranga skaidres. Senoves graiku sukuosenos ir apranga vaizdai. Graikijos sukuosenos. kas budiinga.

Senovės graikijos kostiumo atsiradimo faktoriai. Senovės graikijos išsidėstymas geografinėje zonoje. Senovės graikų dievai. Senovės graikijos kostiumo ypatumai. Senovės graikų kostiumo siuvimo ir audinių ypatumai. Senovės graikų kostiumo dėvėjimo ypatumai. Senovės graikijios diduomenės moterų įvaizdis. Senovės graikijios diduomenės moterų įvaizdis. Senovės graikų šukuosenos. Senovės graikų šukuosenų ypatumai. Senovės graikų moteriškos šukuosenos. Senovės graikų vyriškos šukuosenos. Literatūra.

Ankstyvieji chitonai buvo be rankovių, per taliją sujuosiami dirželiu ir gražiai sudrapiruojami. Vėliau chitonai išplatėjo. Viršuje per visą audeklo plotį vienodais intervalais jie buvo susegami segėmis, paliekama tik skylė galvai. Per krūtinę kryžmai perjuosiami dirželiu, jie sudarydavo apdaro su rankovėmis įspūdį. Moterys įvairiai chitonus juosdavo: klasikos laikotarpiu dirželiu buvo išryškinama talija arba juosiama žemiau talijos, helenizmo laikotarpiu talijos linija buvo paaukštinama. Dorėnės dėvėjo kiek kitokį chitoną, vadinamą peplumu. Nuo paprasto chitono jis skyrėsi tuo, kad jį siūdavo su atlanku: ilgą audinio gabalą sulenkdavo pusiau.Po to viršutinius peplumo kraštus susegdavo segėmis; priekį kiek paklostydavo. Peplumą juosdavo dirželiu, dalį drabužio virš jo patraukdavo, o plotį paskirstydavo lygiomis, minkštomis klostėmis aplink visą figūrą arba tik ant priekio ir nugaros. Aplankas buvo dekoratyvinis;jį siuvinėdavo, puošdavo aplikacijomis ar net siūdavo iš kitos spalvos audinio. Ilgainiui atlanko ilgis keitėsi. Archaikos laikotarpiu jis buvo trumpas, lygus, išryškinanti puošnų audinio raštą, klasikos - ilgas, iki juosmens, net iki kelių, gražiai sudrapiruotas. Tai atitinkamai keisdavo ir žmogaus kūno proporcijas. Spartos miesto gyventojos dėvėjo peplumus,nesusiūtus dešinėje pusėje. Laisvąjį audinio pakraštį puošdavo apvadu. Graikės, eidamos į gatvę, vilkdavosi viršutinį drabužį-himationą. Be šio įprasto rūbo, kartais siausdavosi įvairaus dydžio ir išvaizdos skraistę, panašią į šalį. Vergės dažniausiai dėvėjo savo tėvynėje įprastą apdarą. Helenizmo laikotarpiu verges aptarnaujančias puotas ir šokėjas ima rengti drabužiais iš brangių rytietiškų bei egiptietiškų audinių.

  • Microsoft Word 1278 KB
  • 2016 m.
  • 8 puslapiai (1772 žodžiai)
  • Saulera
  • Senovės Graikijos kostiumas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Senovės Graikijos kostiumas. (2013 m. Vasario 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/senoves-graikijos-kostiumas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 01:23
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo