Senovės Graikijos kultūra ir ugdymas


Senovės graikų ugdymo sistema. Ugdymas senoves graikijoje. Kaip senoves graikai suvoke pasauli. Graikijos kultūros apibendrinimas. Zinomiausi senoves filmai troja. Skaidres api senoves romos epohos apranga. Sen.graikų+ugdymo+sistema. Kaip senovės graikai suvokė pasaulį?. Senoves graiku auklejimas mokymas. Senoves graiku ugdymas.

Senovės graikijos kultūra ir ugdymas. Įvadas. Tamsieji laikai. Archaika. Epochos bruožai. Menas ir filosofija. Architektūra. Klasika. Epochos bruožai. Architektūra. Skulptūra. Tapyba. Keramika. Religija ir kulto dalykai. Teatras. Ugdymo sistema. Sportas. Olimpiados. Helėnizmas. Epochos bruožai. Architektūra. Skulptūra. Ugdymas graikijoje. Žymiausi graikų pedagogai. Apibendrinimas. Literatūra.

Šioje mitais apipintoje šalyje, žmonės pradėjo spresti gyvenimo ir mirties problemas, kurti matematines teoremas, statyti teatro vaidinimus. Čia pirmą kartą buvo duota Hipokrato priesaika, pirmą kartą uždegta Olimpinė ugnis.

Su šios šalies kultūra susiduriame dar vaikystėje, skaitydami mitus apie Trojos karą. Heraklio žygius ar Odisėjo keliones. Gal jau tada daugeliui kyla noras nukeliauti į tas vietas, kur gyveno pamėgtieji didvyriai. Tik čia, Eladoje, galime pajusti tą visuotinę harmoniją, kurią juto ir senovės graikai, suvokę pasaulį kaip tvarką ir siekę žmogaus tobulumo. Pamatyti mūsų kultūros ištakas, suprasti jos raidą ir padeda pažintis su Graikija.

  • Microsoft Word 68 KB
  • 2013 m.
  • 26 puslapiai (8041 žodžiai)
  • Kolegija
  • Jurita
  • Senovės Graikijos kultūra ir ugdymas
    9 - 1 balsai (-ų)
Senovės Graikijos kultūra ir ugdymas. (2013 m. Vasario 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/senoves-graikijos-kultura-ir-ugdymas.html Peržiūrėta 2019 m. Rugsėjo 20 d. 15:06
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema