Senovės Graikojos ir Romos šokio menas


Graoku ir romenu sokiai. Senoves graiku sokis. Senoves romos šokis.

Įvadas. Senovės Graikijos šokio menas. Senovės Graikijos šokio grupės. Šokio meno periodai senovės Graikijoje. Senovės Romos šokio menas. Šokio raida senovės Romoje. Išvados. Literatūros sąrašas.

Iš pirmųjų rašytinių šaltinių galima spręsti, kad šokiai senovės Graikojoje prasidėjo nuo Terpsichorės – vienos iš mūzų, kurios vardas reiškia - prisijunk prie šokio. Graikijoje menai buvo glaudžiai susiję vienas su kitu, tačiau itin neatskiriami buvo muzika, šokis ir poezija, dar vadinti trijų mūzų menu. Heladoje, šalia dramos, ypač išpopuliarėjo šokio menas, kitaip vadinamas orchestrika, vystėsi įvairios jo formos, kurios užėmė svarbią vietą visuomeniniame, buitiniame bei religiniame žmonių gyvenime. Šokis buvo ir viena iš Atėnų jaunimo auklėjimo formų. Literatūros šaltiniuose, tokiuose kaip mitai, istirikų, poetų, Aristotelio ir kitų filosofų užrašuose yra išlikę kai kurie šokių pavadinimai: „išbarstyti miežius“, „beldimas į duris“, „niežulys“. Romėnai perėmė šokius iš graikų, mat jų kultūros turėjo daug panašumų. Kai pradėjo kurtis romėnų religija, atsirado ir šokiai, tik jie buvo tik religiniai, šokti apeigų metu, tik vėliau įgavo pasilinksminimo atspalvių, šokių pradėjo mokytis jaunimas. Šoko Romoje tik žemesniosios klasės atstovai, kilmingieji samdydavo profesionalius šokėjus. Romoje labiausiai išsivystė pantomima, netgi daugiau nei jos gimtinėje Graikijoje.

  • Menai Referatas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2014 m.
  • 13 puslapių (2378 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • Senovės Graikojos ir Romos šokio menas
    10 - 2 balsai (-ų)
Senovės Graikojos ir Romos šokio menas. (2014 m. Spalio 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/senoves-graikojos-ir-romos-sokio-menas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 08:56
×