Senovės graikų Dievai


Senoves graikijos Dievai. Olimpo dievai. Dešimt nuolatinių Olimpo dievų. Kiti keturi Olimpo dievai. Dzeusas. Hera. Heros pyktis. Poseidonas. Poseidonas ir Amfitritė. Arėjas. Hermis. Hefaistas. Afroditė. Atėnė. Atėnės gimimas. Apolonas. Artemidė. Artemidė ir Akteonas. Demetra. Dionisas. Hadas. Nimfos. Moiros. Titanai. Mūzos. Minotauras. Heraklio žygdarbių.

Demetra – žemdirbystės, derliaus deivė Dionisas - vyno ir žemės ūkio dievas Hestija – namų židinio deivė Hadas – požeminio pasaulio valdovas.

Dzeuso žmona Hera buvo santuokos ir gimdyvių deivė. Ji turėjo du sūnus: karo dievą Arėją ir ugnies dievą kalvį Hefaistą. Hera puošėsi deimantų karūna, šydu.

Hera nekentė kitų Dzeuso žmonų ir stengėsi jam sutrugdyti turėti daugiau vaikų. Ji neleido Apolono ir Artemidės motrinai Leto gimdyti sausumoje ir privertė jąklajoti, kol ši rado plūduriuojančią Delo salą. Hera įtikino mirtingą Semelę, kad ši paprašytų Dzeuso pasirodyti dieviškuoju pavidalu – žaibu. Paprasti mirtingieji negali to regėti, ir Semelė iš karto sudegė.

Amfitritė buvo poseidono žmona. Kai jis jai pasipiršo, Amfitritė pabėgo ir pasislėpė Atlanto vandenyne. Tuomet Poseidonas liepė delfinui ją pasivyti. Poseidonas vedė Amfitritę ir jiedu susilaukė sūnaus Tritono, turėjusio žmogaus kūną ir žuvies uodegą. Norėdamas nuraminti arba sukelti jūrų vėjus Tritonas pūsdavo kriauklę.

Dzeuso ir Heros sūnus. Arėjas dažnai vaizduojamas važiuojantis karo vežimu, kurį tempia ugnimi alsuojantys eržilai. Olimpo dievai išskyrus Afroditę, ne itin mėgo Arėją. Jo šventuoju paukščiu laikomas grifas. Nuolat dėvėjo šalmą ir nešiojosi ietį. Jis turėjo du sūnus Deimą ir Fobą – siaubo ir baimės dievus.

Hermis buvo dievų pasiuntinys, taip pat keliautojų ir vagių dievas. Jo simboliai – sparnuota kepurė, sparnuoti sandalai ir lazda su apsivijusiomis gyvatėmis. Hermio tėvas buvo Dzeusas, o motina – nimfa Maja.

  • Tikyba Skaidrės
  • MS PowerPoint 46680 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 31 puslapis (1219 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Grėtė
  • Senovės graikų Dievai
    10 - 4 balsai (-ų)
Senovės graikų Dievai. (2015 m. Gegužės 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/senoves-graiku-dievai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 14:06
×