Senovės Klaipėdos krašto moterų apranga


Senovės Klaipėdos krašto moterų apranga. Parnegė- Ieva Baublytė iš 8m 2014m. Ivadas. Mažosios Lietuvos moterų tautiniai drabužiai turi pačius seniausius drabužių bruožus. Galvos apdangalai. Puošė labai įvairūs apdangalai- skepetaitės. Marškiai. Maršiniai balti. Jų rankovės per alkūnes ir rankodaliai paįvairinti įaustais dažniausiai raudonais raštas. Liemenės. Vilnonės ir pusvilnonės, languotos ir sersadryžės. Skaros. Vienos seniausių skarų buvo skersadryžės. Juostos. Kaipėdoj juostos ir rinktinės ir vytinės. Sijonai. Sijonai budavo dažniausiai dryžuoti išilgadryžiai ir skersadryžiai. Prijuostės. Baltos lininės su įaustais išilginiais raudonų ir mėlynų žičkų ruoželiais. Pilnos aprangos.

Mažosios Lietuvos moterų tautiniai drabužiai turi pačius seniausius drabužių bruožus. Šio krašto lietuviai, koncervatyvūs ir labai prisirišę prie savų tradicijų, mėgo dėvėti pačius senoviškiausius drabužius.

Puošė labai įvairūs apdangalai- skepetaitės, raiščiai, kepurėlės.Vedusios moterys dengdavo savo plaukus tačiau jaunos ir neturinčios sutuoktinio puošdavo galvas įvairiomis kasomis.

Vienos seniausių skarų buvo skersadryžės, daugiaspalvės, jų dugnas baltas lininis, atautai vilnoniai. Labiausiai paplito dvinytai austos languotos vilnonės skaros. Spalvos: tamsiai mėlyna, samaninė, gerltona, raudona, ruda, balta. Vertinamos šilkinės skaros su blizgančiu ornamentu arba labai plonos vilnonės skarelės su kraštuose įaustais ornamentais.

  • MS PowerPoint 1376 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (281 žodžiai)
  • Ieva
  • Senovės Klaipėdos krašto moterų apranga
    10 - 7 balsai (-ų)
Senovės Klaipėdos krašto moterų apranga. (2015 m. Sausio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/senoves-klaipedos-krasto-moteru-apranga.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 03:04
×