Senovės lietuvių mitologja ir religija


Senieji baltų dievai. Senovės lietuvių mitologija ir religija. Senovės lietuvių deiviu ir dievu skirstymas. Senoves baltu tikejimas. Senieji lietuviu dievai ir deives. Lietuvos mitologijos parkas. Baltų mitologijos parkas. Kokios lietuviu dievybes susije su antikos gerybemis.

Senovės lietuvių mitologja ir religija. Įvadas. Mitologijos istorijos skirstymas. Seniausios žinios apie baltų mitologiją. Senovės lietuvių deivės ir dievai. Baltų dievai. Senosios europos deivės ir dievai. Laima-dalia (laimė). Gabija (ugnija, ramutė, gabjauja). Austėja. Laumė. Ragana. Žemyna. Indoeuropietiškos kilmės dievai ir deivės. Dievas. Saulės dukra. Mėnulis. Perkūnas. Velinas (velas, velnias). M. Gimbutienės , g. Beresnevičiaus ir l. Klimkos. Mitologijos rekonstrukcijų palyginimas. Senovės lietuvių ( baltų ) ikikrikščioniškosios kultūros parkas. Prie salduvės piliakalnio. Panaudotos literatūros sąrašas.

Laiptais nusileidus patenkame į velnio karalystę. Jos centre stilizuota pakyla – estrada su velnių ir raganų, kaukų atvaizdais. Čia galima rengti koncertus. Aplink pakylą pusračiu išdėstyti suoliukai žiūrovams. Tolėliau nuo estrados – vaikiškų pramogų parkas (sūpynės su išdrožinėtomis raganų, kaukų, laumių, gyvačių ir kitokiais simboliais ). Šalia esantis miškelis gali būti paverstas parku „velnių raistu“, kur už krūmokšnių pasislėpę „tykotų“ įvairūs gaivališki mitiniai personažai. Tilteliai ir liepteliai per esamus ar padarytus vandens telkinius pagyvintų parką.

Parko teritorijoje galėtų įsikomponuoti jauki užkandinė ar netgi restoranas egzotiškais pavadinimais, susijusiais su laumių, raganų ar kitokių žemiškųjų dievybių, kurių veikla ir įtakos sferos vienaip ar kitaip susiję su materialinėmis gėrybėmis, pavadinimais.

  • Microsoft Word 35 KB
  • 2013 m.
  • 16 puslapių (6528 žodžiai)
  • Andreja1
  • Senovės lietuvių mitologja ir religija
    10 - 3 balsai (-ų)
Senovės lietuvių mitologja ir religija. (2013 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/senoves-lietuviu-mitologja-ir-religija.html Peržiūrėta 2018 m. Gegužės 28 d. 00:47
×