Senovės muzika Viduramžių muzika


Muzikos raidos epochos. Senovės muzika. Senovės Egipto, Graikijos, Romos, Babilono, Kinijos ir Indijos senovės muzika. Sutartinės. Ankstyvųjų viduramžių muzika. Psalmės, himnai ir aleliuja. Viduriniųjų viduramžių muzika. Bažnytinė muzika. Pasaulietinė muzika. Šaltiniai.


Apie seniausiųjų laikų muzikinę kultūrą, muzikos instrumentus, atlikėjus žinome iš senųjų legendų, knygų, piešinių ant papiruso ar pergamento lapų, akmens plokščių ar sienų. Bet pati tų laikų muzika, deja, neišliko. Kokia muzika tada skambėjo, kokios buvo dainos, ką pagaliau grojo tokie dideli orkestrai – dabar tik spėliojama. Apskritai manoma, kad anais laikais muzika išvis nebuvo užsirašinėjama, - dainininkai, muzikantai ją įsimindavę ir atkartodavę vieni kitiems iš klausos. Tokios buvusios tradicijos. Ir nėra ko stebėtis – juk ir lietuvių liaudies dainų melodijų niekas neužsirašinėjo net iki XIX a. pradžios!

Senovės Egipto, Graikijos, Romos, Babilono, Kinijos ir Indijos senovės muzika.

Egipte dar prieš 3-4 tūkstančius metų muzika ir dainos skambėjo dirbant, linksminantis, per įvairias apeigas. Buvo paplitusios lyros, arfos, fleitos, įvairūs būgnai ir kiti muzikos instrumentai.

Graikai, romėnai labai gerbė muziką globojančius dievus Apoloną, Europę, Polihimniją, šauniuosius dainininkus ir muzikinius Orfėją, Febą, Marsiją, stebuklingąjį fleitininką Paną. Senovės babiloniečių manymų, jų dievai ne tik mėgę muziką, bet ir patys buvę nuostabūs muzikantai. Todėl ir paprasti, žemiškieji muzikantai buvo labai gerbiami.

  • Microsoft Word 7127 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (1042 žodžiai)
  • Mokykla
  • Cara
  • Senovės muzika Viduramžių muzika
    10 - 3 balsai (-ų)
Senovės muzika Viduramžių muzika. (2017 m. Sausio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/senoves-muzika-viduramziu-muzika.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 15 d. 20:09
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo