Senovės romėnų buitis ir papročiai projektas


Romėnų buitis ir papročiai. -Romėnų kasdienybė Romėnų būstai Drabužiai Pirčių lankymas. Romėnų kasdienybė. Beveik visi Romos gyventojai keldavosi auštant. Romėnų būstai. Senovės Romos būstų rūšys Šeimos namas mieste (domus) Insulė Vila (kaimo sodybaSąvokos. Domus – romėnų. Šeimos namas mieste. Šeimos name gyvendavo viena šeimyna. Insulė. Daug žmonių gyvendavo. Vila. Vilos duodavo šeimininkui pelno iš žemės ūkio arba buvo skirti tiesiog ilsėtis. Drabužiai. Romėnai drabužių nesisiūdavo – tiesiog išmoningai apsivyniodavo Apsisiausdavo ir segėmis susegdavo medžiagos gabalus. Įmantrios šukuosenos. Turtingos romėnės nemažai laiko praleisdavo darydamosi Įmantrias šukuosenas. Į pirtis romėnai eidavo kasdien – ne tik nusiprausti. Daugelyje pirčių buvo vyrų ir moterų skyriai. Didžiausios termos. Karakalos (III a. ) termos griuvėsiai. Išvada. Kai suklestėjo Roma, visi norėjo joje gyventi. Šaltiniai. Viršelio nuotrauka.


Senovės Romos būstų rūšys: Šeimos namas mieste (domus) Insulė Vila (kaimo sodyba).

Šeimos name gyvendavo viena šeimyna. Tokiuose namuose beveik nebūdavo langų, o šviesa patekdavo pro stoge esančią angą. Dažnas namas turėjo kolonų juosiamą vidinį sodelį, peristilinį kiemą.

Daug žmonių gyvendavo kukliose butuose, nuomojamuose kambarėliuose, įrengtuose šalia krautuvėlių ar dirbtuvių, tačiau daugiausia žmonių gyveno insulėse. Jos Dažniausiai buvo 3 – 4 aukštų. Pirmame aukšte paprastai įsikurdavo užeigos ir kitos prekybos vietos, kituose aukštuose būdavo įrengiami butai.

Vilos duodavo šeimininkui pelno iš žemės ūkio arba buvo skirti tiesiog ilsėtis. Romėnai mėgdavo puošti savo vilas gėlynais, Statulomis, fontanais.

Turtingos romėnės nemažai laiko praleisdavo darydamosi Įmantrias šukuosenas.

Į pirtis romėnai eidavo kasdien – ne tik nusiprausti, o ir pailsėti, susitikti su pažįstamais. Čia ir paskutinis vergeta, ir turtingas žmogus vienodai mėgaudavosi patogumais.

  • MS PowerPoint 7150 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (542 žodžiai)
  • Mokykla
  • Em.j
  • Senovės romėnų buitis ir papročiai projektas
    8 - 1 balsai (-ų)
Senovės romėnų buitis ir papročiai projektas. (2019 m. Lapkričio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/senoves-romenu-buitis-ir-paprociai-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 25 d. 19:29
×
98 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo