Senovės Romos architektūra


Senovės Romos architektūra. Romos architektūros pagrindai. Statybinės medžiagos ir technologiniai laimėjimai. Būdingos estetinės romėnų architektūros savybės. Romeniškasis mūras. Taisyklingų formų mūras. Ornamentinė akmens apdaila. Termų apdaila. Kompozitinis orderis. Toskaniškasis orderis. Akvedukai. Romos Koliziejus apie 80 m. Po Kr.

Architektūra tarnavo plačiam valstybės praktinių poreikių spektrui: pramonei, prekybai, laivybai. Romėnai sukūrė didelį grįstų kelių tinklą, valstybė turėjo įrengtus uostus ir vandens tiekimo akvedukais sistemą.

Iliuziškumas: orderio elementai naudoti ne tik konstrukciniais, bet ir puošybiniais sumetimais, konstrukciniai elementai „slėpti“ po stiuko, marmuro, travertino, sieninės tapybos, stiklo ar akmens mozaikų apdaila. fasadiškumas: pastatas stebėtojo atžvilgiu nėra trimatis tūris su visaverčiais fasadais, bet tarsi frontalus dvimatis vaizdas, perteikiantis tendencingą architektūros įvaizdį.

Vienas iš penkių klasikiniųorderių. Tai romėniškasiskorintiškojo orderio variantassu akanto lapais kapitelyje,suderintais su didelėmisjonėniškojo orderio voliutomisir kitomis puošniomisdetalėmis.

Romėnų supaprastintadorėniškojo orderio atmaina sulygiu frizu ir be mutulų karnize.

  • Dailė Skaidrės
  • MS PowerPoint 5013 KB
  • 2015 m.
  • 15 puslapių (326 žodžiai)
  • Ievaja
  • Senovės Romos architektūra
    10 - 8 balsai (-ų)
Senovės Romos architektūra. (2015 m. Sausio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/senoves-romos-architektura.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 22:07
×