Senovės Romos didžiojo miesto atsiradimas


Senovės Romos didžiojo miesto atsiradimas. Projektinis darbas. Romos miestas įkurtas. Etruskų sutuoktinių sarkofagas. Etruskų įtaka Romos miesto raidai. Etruskai turėjo savo raštą, mokėjo apdirbti metalus. Legenda apie Romos miesto įkūrima. Apie Romos miesto įkūrima pasakoja legenda. Iki šiol vilkė yra Romos miesto simbolis. Brozinė karo dieno Marso statula. Paveiksle vaizuoduojami Marsas ir Rėja Silvija. Šalia jų vaikai - Romulas ir Remas. Ekonominės prielaidos kurti didyjį miestą. Gyvenvietė prie Tiberio. Vieta kur buvo įkurtas miestas. Palatino kalva, ant kurios įkurtas miestas. Informacija.


Romos miestas įkurtas 753 m. iki Kr. Pradinė jo teritorija tarp Kapitolijaus ir Palatino kalvų. Gyvenvietę įkūrė lotynų gentys, netrukus ten įsikūrė ir etruskai.

Etruskai turėjo savo raštą, mokėjo apdirbti metalus, ištobulino keramikos meną, prekiavo su kaimynais. Etruskai greitai įvertino ir pripažino Romos miesto prekybinę bei gynybine reikšmę, todėl kėlėsi gyventi ten. Naujajame mieste jie pastatė pirmąsias šventyklas, išmūrijo gynybines sienas, medines trobeles pakeitė mūriniai namai. Kanalas pelkėms sausinti, akvedukai, kuriais į miestą tekėjo vanduo.

Apie Romos miesto įkūrima pasakoja legenda, kuriai įtakos turėjo graikų mitai. Žlugus Trojai, karalaitis Ėnėjas pabėgo į Italiją, sudarė sąjungą su vietiniais gyventojais. Enėjo palikuonis, įsikūrusius Italijoje, valdė karaliai. Netrukus vieną iš jų brolis išvijo ir perėmė valdžią. Vėliau sužinota, jog išvyto karaliaus duktė pagimdys dvynius, kurie atkeršys už senelio skriaudą.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 12699 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (375 žodžiai)
  • Vaida
  • Senovės Romos didžiojo miesto atsiradimas
    10 - 8 balsai (-ų)
Senovės Romos didžiojo miesto atsiradimas. (2016 m. Kovo 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/senoves-romos-didziojo-miesto-atsiradimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 01:30
×