Senovės Romos įdomybės


Senovės Romos įdomybės. Romos įkūrimo legenda. Religija. Forumas. Koliziejus. Panteonas. Termos. Triumfo arkos. Akvedukai. Teatrai. Keliai. Skulptūros. Teisė.


Legenda pasakoja, jog Romos miestą 753m. pr. Kr. Įkūrė broliai Romulas ir Remulas. Jie buvo dievo Marso ir vestalės Rėjos palikuonys. Rėjos dėdė, baimindamasis bet kokių pretendentų į sostą brolio šeimoje, berniukus įmetė į Tibro upę. Upės vandenys indą su kūdykiais išnešė į krantą, o jų verksmas priviliojo vilkę, kuri mažylius parsinešė į olą ir žindė savo pienu (šiandieninėje Italijoje vilkė yra laikoma motinystės simboliu). Įkūrus miestą Romulas nužudė brolį ir tapo miesto karaliumi, valdžiusiu 37 metus.

Senovės romėnai aukščiausiais dievais laikė Jupiterį, Minervą, Vestą, Marsą. Ypatingomis progomis jų garbei šventyklose aukodavo gyvulius. Visu imperijos gyvavimo tarpsniu Romoje buvo toleruojamos ir kitos, ne romėnų, religijos, tik jų išpažinėjai privalėjo rodyti pagarbą Romos dievams ir imperatoriams.

Visos Saulės planetos (išskyrus Žemę), pavadintos romėnų dievų vardais. Taip pat Merkurijaus vardu angliškai vadinamas ir gyvsidabris. Marsas laikomas karo meno globėju. Kai kurių šalių kalbose jo vardu vadinamas kovo mėnuo, kovos menai, karo įstatymai.

Forumas Senovės Romos laikais buvo pats pagrindinis politinio gyvenimo centras. Čia gimė demokratija. Nors didžioji dalis architektūrinių šedevrų yra virtę griuvėsiais, tačiau juntama to laikmečio dvasia. Griuvėsių viduje galima pamatyti išsilaikiusias ir triumfo arkas. Galima atrasti šventyklas, kurios išsiskyrė laiptais bei kolonomis.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (908 žodžiai)
  • Mokykla
  • Migle
  • Senovės Romos įdomybės
    10 - 1 balsai (-ų)
Senovės Romos įdomybės. (2018 m. Sausio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/senoves-romos-idomybes.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 15:51
×