Senovės romos imperijos baldai


Senoves graiku baldai. Senovės graikijos baldai. Senoves romos buities daiktai. Romos kede. Baldai stalo bazė. "senovės romos imperijos ". Romenu buities daiktai. Romos baldai. Senoves renesansas baldai.

Senovės romos imperijos baldai. Lova lectus. Romos valstybės kėdė. Romėnų stalas. Viršutinės stalo dalies apatinė (blogoji) pusė. Suoliukas sella curulis. Solium. Slenksčio fragmentas. Tarpdurio fragmentas. Romėnų interjeras. Lempos. Lempos stovas. Candelabra. Romėnų interjero fragmentas.

Romos Respublika, dar žinoma kaip Romos imperija, iš tiesų gali buti vadinama mūsų dabartinės civilizacijos atsiradimo lopšiu. Dauguma šiandieninių įstatymų, meno pamatų, literatūros srovių ir netgi kalbų yra siejama būtent su Romos imperija. Neišimtis ir baldų stiliai.

Kokie buvo romėnų namai? Kai kurie turėjo didelius ir prabangius namus, o kai kurie tik viena kambarį. Vargingiausiesji Romos gyventojai gyveno tiesiog ant grindų, kur galėjo lengvai susikurti laužą. Net ir pasiturinys romėnai neturėjo daug baldų...Jie mėgo savo namuose baldus išdėstyti retai, neapkraunant erdvės, vertino erdvę ir paprastumą. Namus gražino dekoruodami ir derindami tokius elementus, kaip mozaikos, freskos, vandens telkinių elementus ir kitas interjero detales, tačiau kai kurie baldai ir daiktai vis dėlto turėjo savo vertę ir buvo labai elegantiški, pagaminti meistriškai ir iš aukštos kokybės medžiagų. Senovės romėnų piešiniai, išlikę balduose, freskose ir kituose meno kūriniuose leidžia tiksliai atkurti ir išnagrinėti romėnų stiliaus ypatybes.

Dauguma šiandieninių baldų romėnams buvo visiškai nežinomi. Romėnų namų sienų nepuošė veidrodžiai, jie neturėjo rašomųjų, virtuvinių stalų, spintelių drabužiams ar smulkiems daiktams laikyti, nenaudojo stiklo durelėse, kad parodyti vertingus daiktus, stalo reikmenis, knygas, neturėjo apmušalų, kabyklų.

Pagrindiniai ir labiausiai vertinami baldai ir daiktai senovės romėnų namuose buvo gaminami iš medžio, metalo, marmuro. Tai įvairios sofos, kušetės arba lovos, dar vadinamos lectus, kėdės, suoliukai ir lempos, taip pat namų apstatyme dalyvavo ir skrynios, medinės spintelės, indai, skirti žarijoms laikyti, vandens laikrodžiai.

  • Architektūra Referatas
  • Microsoft Word 176 KB
  • 2013 m.
  • 8 puslapiai (1437 žodžiai)
  • Sabina
  • Senovės romos imperijos baldai
    10 - 3 balsai (-ų)
Senovės romos imperijos baldai. (2013 m. Vasario 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/senoves-romos-imperijos-baldai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 06:27
×