Senovės rytų filosofija


Įvadas. Senovės rytų filosofija. Konfucijus. Konfucijaus vardo reikšmė. Konficijaus mokymas. Konfucijaus citatos ir jų reikšmė. Buda. Mokymas. Laodzė. Laodzės mintys. Išvados.


Šią temą pasirinkau, kadangi norėjau daugiau sužinoti apie rytų filosofus,kurie prieš daugelį metų buvo vedliai žmonių, kurie ieškojo atsakymų į jiems rūpimus klausimus. Apie žmones,kurie mokėjo stebėtis, grožėtis ir jie nuolat ieškojo, troško pažinti ir savo išmintimi praturtinti kitus. Norėjau sužinoti ko mokė senovėje, kokias problemas kėlė, kokias vertybes aukštino senovės išminčiai.

Šiame rašto pristatysiu šiek tiek istorijos apie garsiuosius senovės rytų išminčius, taip pat aptarsiu kuo ankščiau išsakytos mintys, citatos, yra aktualios dabar, šių laikų žmonėms.

Problema - ar aktualios senovės rytų išminčių mintys šiuolaikinei visuomenei? Jei taip, kodėl?

Šis darbas mane praturtino : padėjo man labiau susipažinti su rytų filosofais, giliau pažvelgti į jų mintis, ne tik kaip į gražius posakius,tačiau kur kas daugiau,privertė susimąstyti apie gyvenimo svarbiausius dalykus, net galėčiau teigti,kad šių filosofų mintys įkvėpė mane ir pačia nenustoti filosofuoti, grožėtis esamu gyvenimu ir tapti visuomenės dalimi,kuri kuria gražią ir moralę visuomenę.

Taigi,šiame referate norėčiau aptarti tris, vienus žymiausių senovės rytų filosofus : Konfucijų, Budą ir Laodzę.

Rytų filosofija apima įvairias filosofijas apie Pietų ir Rytų Azijoje , įskaitant kinų filosofijos , Indijos filosofija , japonų filosofija , ir Korėjos filosofija . Kartais Irano / Persų filosofija gali būti laikomas Rytų filosofija.

Iš šių citatų galime spręsti,kad Konfucijus buvo labai susirūpinęs valstybės valdymu, jo nuomone valstybę galėjo valdyti tik išsilavinęs, turintis tvirtas moralines nuostatas, taip pat pakankamai kompetencijos suvaldyti valstybę ir jos žmones. Valdovas turi būti teisingas ir klausyti ne tik savo širdies balso, tačiau turi atsižvelgti į žmones ir valdyti teisingai.

Ši tema yra ypatingai aktuali mūsų dienoms, kadangi labai dažnai valstybių viršūnėmis tampa tie,kurie nė nenumano kaip protingai suvaldyti valstybę. Net visai netoli aplinkinėse valstybėse valdovai nežiūri į gerovę valstybės,tačiau kliaujasi tik savo užgaidomis,ambicijomis.

Ši mintis įrodo Konfucijaus teigiamą filosofiją,kad žmogus turi visuomenėje įsitvirtinti dėl savo išminties,proto , o ne dėl kilmės ar drabužių. Ir nesigėdyti,kad yra galbūt iš nekilmingos,eilinės,niekuo nenusipelniusios šeimos.

O mūsų dienoms, tai taip pat galima pritaikyti,kadangi žmonės labai gėdijasi savo prigimties, slepia kilmę. Nori pasirodyti vieni puikesni už kitus. Todėl mūsų visuomenė darosi vis labiau iškreipta,turinti keistą požiūrį į viską,nes dabar labiau yra vertinama ne žmogaus išmintis , o kuo prabangesni ir didesni turtai.

Ši mintis moko nepasiduoti, susidūrus su kliūtimi nenuleisti rankų, gyventi toliau,siekti savo tikslų, ir net labai sunkiomis gyvenimo akimirkomis susiimti ir keliauti savo laimės link,nepaisant aplinkinių.

Ši citata atskleidžia ypač opią šiuolaikinės visuomenės problemą,kuris vis labiau stiprėja. Yra daug žmonių,kurie nebemoka džiaugtis. Nemato aplink save esančių akivaizdžių dalykų,todėl nuolat yra nelaimingi ir tik praradęs kažką žmogus suvokia, kad tikroji laimė buvo visada šalia ir nereikia toli jos ieškoti,reikia tik pastebėti mažus stebuklus,nes jie visada šalia.

  • Microsoft Word 39 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2737 žodžiai)
  • Universitetas
  • Raminta
  • Senovės rytų filosofija
    10 - 3 balsai (-ų)
Senovės rytų filosofija . (2017 m. Gruodžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/senoves-rytu-filosofija.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 22 d. 13:22
×