Senovės šukuosenos ir papuošalai


Viduramžių šukuosenos. Senovines sukuosenos. Viduramžių papuošalai. Senoves graiku sukuosenos. Senoves graiku papuosalai. Senoves romenu sukuosenos. Senoves graikijos sukuosenos. Viduramžių moterų šukuosenos. Senoves graikija sukuosenos. Senoves romos papuosalai.

Graikija. Šukuosenos. Kosmetika. Galvos dangalai. Papuošalai. Roma. Kosmetika, papuošalai. Šukuosenos, galvos apdangalai. Apavas. Moterų apranga. Galvos apdangalai. Bizantija. Moterų drabužiai. Šukuosenos, galvos apdangalai. Apavas. Papuošalai, kosmetika. Kinija. Šukuosenos. Galvos apdangalai. Papuošalai. Kosmetika. Ankstyvieji viduramžiai. Gotika. Vėlyvieji viduramžiai. Renesansas. Barokas. Xix amžius.

Fizinio grožio moters idealu tapo afroditės skulptūra: ūgis – 160 cm. , krūtinės apimtis – 86 cm. , talija – 69 cm. Veidas ovalinis, kakta žema, akys pailgos, giliai įdubusios, burna maža. Lūpos putlios, ryškios, viršutinė gražiai išlenkta; nosies profilio linija pratęsia kaktos liniją. Galvą švelniai ir glaudžiai gaubia smulkiai garbanoti plaukai. Be viso to, moters pareiga buvo verpimas, virimas ir kiti svarbiausi namų ūkio darbai. Ypač spartos mieste daug dėmesio buvo skiriama mergaičių aklėjimui. Nuo mažens jos nedirbo nams. Graikijoje kirpimo menas siekė aukštą lygį. Plaukų tvarkymas buvo ištisas ritualas. Vergai kirpėjai ne tik greitai ir meistriškai turėjo tvarkyti kliento plaukus, bet šukuoseną atlikti laikantis harmoningos taisyklių ir estetikos reikalavimų. Jie privalėjo mokėti dažyti, sukti plaukus ir formuoti šukuosenas. Kiekvieną procedūrą atlikdavo skirtingi, gerai apmokyti vergai. Už prastai ar neteisingai atliktą darbą buvo griežtai baudžiami. Kadangi procedūros užimdavo daug laiko buvo pradėti tobulinti darbo įrankiai. Taip atsirado kalameso strypas naudojamas karštam plaukų susukimui.

Nors grožio etalonu buvo laikomi šviesūs plaukai, tačiau iš prigimties graikų plaukai buvo juodi, tankūs ir tiesūs. Todėl juos įvairiais būdais balino: naudojo specialius rūgštinius tirpalus, barstė ryžių ar kitais miltais, blukino saulėje. Skaldantis visuomenei, šukuosena ėmė pabrėžti žmogaus socialinę padėtį.

Ankstyvaisiais laikotarpiais vyrai nešiojo ilgus, palaidus plaukus, kuriuos labiau prižiūrėjo nei moterys. Kaip ir moterys juos suko, dažė įvairiai puošė. Archaikos laikotarpiu jos neteko žaismingumo, priekyje plaukus kirpdavo trumpiau ir sukdavo į taisyklingas, kaktą dengiančias garbanas arba patogumo dėlei ilgus plaukus kartasi pindavo ir apsukdavo aplink galvą. Plaukai buvo sukami karštu ir šaltu būdu. Dažnai šukuosenose derinosi įvairių rūšių sruogos: žiedo, vamzdelio pavidalo arba spiralinės. Vyrai mėgo želdinti barzdas, jas pakirpdami suteikdavo smailėjančią formą, pasukdavo. Barzda buvo laikoma šukuosenos dalimi, kvėpinama aromatiniais aliejais, o iškilmių metu barstoma miltais iš pupų, kreida, smulkiai maltomis žolelėmis. Tačiau teisę jas nešioti turėjo tik sulaukę pilnametystės.

Klasikos laikotarpiu pradėjo plaukus kirpti trumpai. Šukuosenos nepasižymėjo įvairumu: jos visos buvo iš trumpų plaukų, tik skirtingai sugarbanotos. Po kurio laiko šukuosenos vėl tapo puošnios ir sudėtingos, įgavo putlumo, todėl pradėjo panašėti į moteriškas.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2012 m.
  • 21 puslapis (6592 žodžiai)
  • Senovės šukuosenos ir papuošalai
    10 - 2 balsai (-ų)
Senovės šukuosenos ir papuošalai. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/senoves-sukuosenos-ir-papuosalai.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 06 d. 21:01
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo