Senovės žydų poezija


Senovės žydų poezija Referatas Įvadas. Senovės žydų poezijos ypatybės. Giesmių giesmės reikšmė. Meilės išraiška senovėje.

Šiame įvairiausių modernių technologijų laikmetyje vis mažiau dėmesio yra skiriama tokiems dvasiniams dalykams, kaip dailė, muzika, literatūra ir kita. Žinoma šie dalykai egzistuoja, tačiau yra primityvūs, nuspėjami, banalūs, skirti ne jausti, ne grožėtis, o tik komerciniams tikslams.

Negalima vienareikšmiškai teigti, jog senesnių laikotarpių bei kultūrų paminklai yra tarsi palaidojami ir pamirštami amžiams. Net ir šiais laikais atsiranda žmonių, besidominčių senaisiais muzikos stiliais, literatūros žanrais ar architektūra. Tokiais dalykais, kurie duoda peno vaizduotei, leidžia pažvelgti giliau ne tik į patį kūrinį, bet ir į pasaulį, į gyvenimą.

Daugiau kaip du tūkstančius metų po Kristaus vystėsi įvairiausios kultūros, atnešdamos geriausius savo šedevrus į istoriją ir palikdamos gana gilų pėdsaką žmonijoje. O kaip gi buvo prieš Kristų? Antikos laikotarpiu, priešistorėje, pačiais seniausiais laikais? O gi labai paprastai – tuo laikotarpiu taipogi buvo muzika, dailė, architektūra bei literatūra, tik savaime aišku, ji buvo kiek kitokia, ir paminklų nėra likę tiek daug. Tačiau likusius, besidomintys žmonės tira, analizuoja ir pristato visam pasauliui, kad jis visiškai nenutoltų nuo istorijos, nuo dvasios dalykų ir nepasinertų vien tik į techniką.

Šį kartą būtų įdomu apžvelgti senovės žydų poeziją, iki mūsų eros pradžios. Kokia ji buvo, kuo skyrėsi nuo vėlesnių poezijos darbų ir ką norėjo „pasakyti“.

Vienas žinomiausių to laikmečio palikimų yra „Giesmių giesmė“, kuri paliko neišdildomą įspūdį ir privertė pažvelgti giliau į tą tokį įprastą ir savaime aiškų reiškinį – meilę.

Giesmių giesmė arba Saliamono giesmė yra viena Senojo Testamento dalių. Tai yra eiliuotas tekstas apie meilę.

Manoma, jog tai lyrinių, galbūt vestuvinių dainų ciklas apie mylimosios ir mylimojo santykius.. Ji yra vadinama Sulamita arba Sulamiete. Jis - Jaunikiu, Karaliumi arba Saliamonu Giesmė yra sukurta apie IX-III a. pr. m. e.

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (2217 žodžiai)
  • Rūta
  • Senovės žydų poezija
    10 - 6 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Senovės žydų poezija. (2015 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/senoves-zydu-poezija.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 12:24
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo