Senovinės šukuosenos


Viduramžių sukuosenos. Egiptieciu sukuosenos. Egipto sukuosenos. Senovines lietuviu sukuosenos. Sukuosenu atsiradimas egipte. Baroko šukuosena. Senovines sukuosenos moteru. Senovės lietuvių šukuosenos. Istorinės šukuosenos. Viduramžiu šukuosenu mados.

Įvadas. Senovės egiptiečių šukuosenos. Moterų ir vyrų perukų įvairovė ir jų reikšmė. Senovės graikų ir romėnų šukuosenos. Grožio samprata. Šukuosenų atsiradimo prielaidos. Šukuosenų skirtumai ir panašumai. Viduramžių šukuosenos. Barokas ir rokokas – šukuosenų klestėjimo laikotarpis. Skirtingų gyventojų sluoksnių šukuosenos. Madingiausios šukuosenos ir jų puošyba. Išvados. Literatūros sąrašas.

Manoma, kad žmonės nuo senų senovės siekia grožio. Manoma, kad žmogaus evoliucijos pradžioje plaukų kirpimo priežastys buvo praktinės – plaukus trumpindavo, kad netrukdytų medžioti. Juos degindavo palikdami plaukų ilgį iki pečių. Grožio suvokimas pirmykščiam žmogui dar buvo neaktualus. Bėgant amžiams keitėsi gyvenimo sąlygos, kito grožio samprata. Visą žmonijos evoliuciją galėtume suskirstyti į periodus ir kiekvienu iš jų plaukai turėjo savitą reikšmę. Tai lėmė visuomeninio gyvenimo kaita, ekonominės sąlygos, socialinė žmonių diferenciacija, bendras kultūros lygis, nacionalinės tradicijos ir t.t.

  • Microsoft Word 881 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (3623 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erika
  • Senovinės šukuosenos
    10 - 1 balsai (-ų)
Senovinės šukuosenos. (2012 m. Rugsėjo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/senovines-sukuosenos.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 03 d. 11:50
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo