Sensorinė dieta


Sensorinė dieta. ‘Sensorinės dietos sudarymas’. ‘Sensorinėje dietoje’ turi būti įtraukti šie komponentai. Taisyklės, kurių reikia laikytis , sudarant ‚sensorinę dietą‘. Pratimus reiktų tuoj pat nutraukti, jeigu pastebime šiuos požymius. Aktyvinantys pratimai(taikomi esant per silpnoms reakcijoms į dirgiklius. Pratimai, padedantys susikaupti. Raminantys pratimai. Propriorecepcijos dirgikliai. Vestibuliniai dirgikliai. Supimasis. Sukimasis. Taktiliniai dirgikliai. Pratimai burnos motorikai. Pūtimas.


Termino ‘sensorinė dieta’ kūrėjai P.Wilbarger ir J.Wilbarger teigia, jog kiekvienam žmogui yra būtinas tam tikras dirgiklių kiekis, reikalingas, kad žmogus galėtų jaustis pakankamai budrus, sugebąs prisitaikyti, sumanus. Tai panašu į žmogaus poreikį vitaminams ir mikroelementams. ‚Sensorinė dieta‘ – tai žmogui kiekvieną dieną būtina sensomotorinių dirgiklių suma. Ji sudaroma, jei vaikas dėl sensorinės integracijos sutrikimų elgiasi keistai, praranda savikontrolę.

Rūpestingai suplanavus veiklą ir sensorinių dirgiklių kiekį galima pasiekti, kad vaikas jaustųsi saugus ir darbingas visą dieną. rekomenduojama prieš stresą keliantį įvykį (ėjimą į kirpyklą, plaukų plovimą ir pan.) atlikti tam tikrus pratimus, kurie sumažintų per stiprias reakcijas į sensorinius dirgiklius:veikla, kuriai atlikti reikalinga raumenų įtampa, stiprus sąnarių spaudimas, lėti ritmiški judesiai, pratimai, atliekami aukštyn kojom, sąnarių tempimas, gulint ant pilvo stengtis pasiekti kulnais galvą. Pratimai yra žymiai efektyvesni, jei jie patinka vaikui, jei jis juos sugeba pats atlikti.

‘Sensorinėje dietoje’ turi būti įtraukti šie komponentai:.

Specialus laikas, numatytas pratimams atlikti. Pratimus skiria ir jų atlikimą prižiūri specialistas, Kasdienės veiklos pritaikymas ir pakeitimas pagal specialią programą. Būtina kontroliuoti sensorinių dirgiklių tipą bei kiekį, siekiant, kad iškilus stresinei situacijai vaikas sugebėtų reaguoti kaip gali geriausiai.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 179 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (920 žodžiai)
  • Justina
  • Sensorinė dieta
    10 - 10 balsai (-ų)
Sensorinė dieta. (2016 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/sensorine-dieta.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 09:16
×