Senūjų civilizacijų paveldas Lietuvos turizmo agentūrų pasiūloje


Įvadas. Pirminių civilizacijų išskyrimas pagal įvairių mokslininkų teorijas. Pagal E. Hantingtoną. Pagal O. Spenglerį. Pagal A. Toinbį. Senųjų civilizacijų paveldas ir teritorinė sklaida dabartinių valstybių atžvilgiu. Senosios civilizacijos. Indo civilizacija. Mesopotamijos civilizacija. Egipto civilizacija. Kinijos civilizacija. Inkų civilizacija. Majų civilizacija. Actekų civilizacija. Dabartinės vastybės senųjų civilizacijų teritorijose jų lankomi objektai ir paveldas. Indo civilizacijos palikimas. Mesopotamijos civilizacijos palikimas. Egipto Civilizacijos palikimas. Kinijos civilizacijos palikimas. Inkų civilizacijos palikimas. Majų civilizacijos palikimas. Actekų civilizacijos palikimas. Turizmo organizatoriai/agentūros ir jų pasiūla senųjų civilizacijų kryptimi. Novaturo siūlomos kelionės. Grūdos siūlomos kelionės. Tez turo siūlomos kelionės. Guliverio siūlomos kelionės. Neoturo Siūlomos kelionės. Top turo siūlomos kelionės. Naujo maršruto sudarymas. Maršruto poreikio tyrimas. Maršrutas „Kelionė į Senovės Indo civilizaciją“. Išvados. Literatūra.

Turizmas šiandien yra labai paplitęs visame pasaulyje, pažintinis poilsinis, pramoginis ir t.t. Į egzotiškas šalis neretai žmonės keliauja pailsėti, pasilepinti, bet yra ir tokių kurie keliauja susipažinti su kultūra, istorija. Labai daug klultūrinio pailikimo mums yra palikusios senosios civilizacijos. Daugiausia nematerialaus, paklojusio pagrindą šiandieniniai išsivysčiusiai visuomenei. Įvairūs mokslininkai ir teoretikai daugelį metų diskutavo ir skirstė senąsias civilizacijas į grupes, pogrupius, bandė rasti panašumų. Siejo vieną su kita. Ieškojo jų pailikimo, ir rado. Rado pakankamai daug mums, kad galėtume aplankyti ir pamatyti.

Darydama šį darbą norėjau apžvelgti plačiau, kokios senososios civilizacijos buvo, kokie buvo jų pagrindiniai miestai. Tų laikų visuomenei didelę įtaką darė religija, tikėjimas. Nes būtent tai ir skatino, didžiųjų monumentų, miestų bei šventyklų statytbas, ką šiandien su mielu noru lanko milijonai, kad pasigrožėti, kad sužinot, ir įsivaizduot. Dabar tose teritorijose, žinoma, yra nauji miestai, naujos valstybės, nauji tikėjimai. Visai kita visuomenė. Ta kita visuomenė, kaip bebūtų gaila ne visur taip saugo savo pirmtakų palikimą. Dabar yra šalių kurios leido savo pirmtakų civilizacijų palikimams nugrimzti užmarštin, nes darbatiniai konfliktai ir karai, plėšimas ir grobimas, naudos sau sukūrimas yra svarbesni nei didinga mūsų istorija, ir dovana pasauliui galėjimas tai pamatyti.

Lieuvoje išvykstamasis turizmas kolkas vis dar pirmauja lyginant su atvykstamuoju. Ir žinoma labiausiai visus traukia egzotiški ir tolimi kraštai. Daugelio buvusių senųjų civilizacijų terirtorijose esančiose valstybėse yra pritaikyta infrastruktūra tiek poilsiui, tiek pažintinėms kelionėms. Pateiksiu pavyzdžių kokias keliones šiandien siūlo Lietuvoje agentūros ir organizatoriai, į senųjų civilizacijų teritorijas. Pagal pateiktą informaciją bandysiu išsiaiškinti kokios yra popoliariausiausios kelionės ir į kokias teritorijas reikėtų sudaryti naują maršrutą.

  • Microsoft Word 1945 KB
  • 2014 m.
  • 33 puslapiai (7738 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabija
  • Senūjų civilizacijų paveldas Lietuvos turizmo agentūrų pasiūloje
    10 - 3 balsai (-ų)
Senūjų civilizacijų paveldas Lietuvos turizmo agentūrų pasiūloje. (2014 m. Balandžio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/senuju-civilizaciju-paveldas-lietuvos-turizmo-agenturu-pasiuloje.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 23 d. 16:00
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo