Senyvo amžiaus žmonių darbo ir žaidimo gyvybinė veikla ir užtikrinimas


Senyvo amžiaus žmonių darbo ir žaidimo gyvybinė veikla ir užtikrinimas. Žodis darbas dažniausiai vartojamas kasdienei žmogaus veiklai apibūdinti. Žmogui išėjus į pensiją, atsiranda daugiau laiko veiklai. Vilniuje pensininkų sąjungos „Bočiai“ vadovas P. Darbą ir žaidimą įtakojantys veiksniai. Darbą ir žaidimą įtakojantys veiksniai Biologiniai Fizinis išsivystimas. Pagal žmogaus fizinius duomenis kartais sprendžiama. Darbą ir žaidimą įtakojantys veiksniai Psichologiniai Intelektas. Intelekto lygis paprastai būna vienas iš veiksnių. Darbą ir žaidimą įtakojantys veiksniai Socialiniai ir kultūriniai Lyties skirtumai. Pensininkų sąjungos teigimu, pensininkai išstūmiami iš darbo rinkos. Darbą ir žaidimą įtakojantys veiksniai Aplinkos Klimatas ir darbo/ žaidimo aplinka. Darbo sąlygas gali paveikti daugybė aplinkos. Darbą ir žaidimą įtakojantys veiksniai Politiniai ir ekonominiai Asmeninė ekonominė padėtis. Steigiami finansuojami konsultaciniai skyriai. Nesunku suvokti, kad išėjimas į pensiją labai pakeičia įprastus žmogaus darbo ir žaidimo įpročius. Lietuvoje sukurta svetainė. Vilniaus pensininkų sąjungos nariai aktyviai dalyvauja bendruomenės veikloje. Įvairios sąjungos, bendruomenės aktyviai ragina prisijungti į jų gretas. 2008 metais Vilniaus ir Kauno mieste buvo atliktas tyrimas. Išvados Didelė dalis pensinio amžiaus žmonių turinčių galimybę dirbti. Literatūra N. Roper, W. W. Logan, A. J. Tierney Slaugos pagrindai, 1999m.

Žodis darbas dažniausiai vartojamas kasdienei žmogaus veiklai apibūdinti. Žodis žaidimas yra vartojamas apibendrinti žmogaus laisvalaikį, poilsį, pramogą, pomėgį, mankštą, sportą ar atostogas.

Žmogui išėjus į pensiją, atsiranda daugiau laiko veiklai, kurią galima priskirti „žaidimo“ kategorijai, nes tai padeda išsaugoti fizinę ir proto sveikatą. Pailgėjus vidutinei žmonių gyvenimo trukmei, labai svarbu pasiruošti sveikai gyventi išėjus į pensiją. Vis dažniau rengiami specialūs kursai, kad pensiniam amžiui atėjus, žmonės galėtų prisitaikyti prie esminių pasikeitimų savo gyvenime.

Darbą ir žaidimą įtakojantys veiksniai Biologiniai: Fizinis išsivystimas; Fizinės būklės/energijos lygis; Sveikatos būklė/prasta svikata; Fizinė/ jutiminė negalia.

Pagal žmogaus fizinius duomenis kartais sprendžiama, tinka žmogus ar ne kuriai nors veiklai ar profesijai. Kai kurių darbų žmogus negali dirbti arba turi juos apriboti dėl fizinių sutrikimų, tokių kaip nutukimas, širdies ligos, kvėpavimo problemos, kaulų ir raumenų ligos, arba tokios specifinės ligos kaip cukrinis diabetas. 1993 metais tarptautiniu mastu buvo tiriamos teisių išdavimo taisyklės profesionaliems vairuotojams, sergantiems cukriniu diabetu. Iš atsakymų, gautų iš 24 šalių, paaiškėjo, kad kai kuriuose šalyse tokiems žmonėms vairuoti negalima.

Darbą ir žaidimą įtakojantys veiksniai Psichologiniai: Intelektas; Savidrausmė ir požiūris į saugumą; Temperamentas ir asmenybė, reakcija į stresus; Pilnatvė/ nuobodulys/ motyvacija; Reakcija į nedarbą; Subalansuotas požiūris į darbą, žaidimą.

Intelekto lygis paprastai būna vienas iš veiksnių, lemiančių žmogaus profesijos pasirinkimą ir žmogaus pasirinkto darbo atlikimo kokybę.

  • MS PowerPoint 668 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 23 puslapiai (1004 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lina
  • Senyvo amžiaus žmonių darbo ir žaidimo gyvybinė veikla ir užtikrinimas
    9 - 1 balsai (-ų)
Senyvo amžiaus žmonių darbo ir žaidimo gyvybinė veikla ir užtikrinimas. (2015 m. Lapkričio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/senyvo-amziaus-zmoniu-darbo-ir-zaidimo-gyvybine-veikla-ir-uztikrinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 06:56
×