Senyvo amžiaus žmonių griuvimai


Griuvimas – kas tai? Tai griuvimas iš savo ūgio aukščio dėl nesmurtinių priežasčių. Senyvi žmonės griuvimą dažnai apibūdina kaip pusiausvyros netekimą (susisukusi galva – nesakys. Griuvimų paplitimas. Daugėja su amžiumi 30% - >65 metų50% - >80 metų. Priežasčių klasifikacija. Aplinkos veiksniai Ūminių ligų Vaistų įtakoti Progresuojantis funkcinis neįgalumas demencija. Rizikos veiksniai. Vidiniai, susiję su pačiu žmogumi su amžiumi (>80m. Išoriniai (aplinkos) Vaistai aplinka. Organizmo pakitimai senstant įtakoja griuvimus. Neurologiniai pailgėja reakcijos laikas sutrinka padėties erdvėje suvokimas. Griuvimą sąlygoja. Blogas apšvietimas. Griuvimo pasekmės. Fizinės Pragulos Raumenų sutraiškymas. Ištyrimas. Apklausa panaudojant. Prevencija. Medicinos personalo mokymas Paciento rizikos grupės įvertinimas. Aplinkos koregavimas apšvietimas – tolygus.

Senyvi žmonės griuvimą dažnai apibūdina kaip pusiausvyros netekimą (susisukusi galva – nesakys, kad griuvo – gėda). Daugiau kaip 1/3 vyresnių žmonių griūva bent kartą per metus.

Daugėja su amžiumi: 30% - >65 metų50% - >80 metų, (kas trečias senyvas žmogus) 15-40% - griūva pakartotinai 25-33% - namuose, pažįstamoje vietoje, aplinkoje, įprastos veiklos metu. >65 metų žmonių griuvimai yra pirma, pagrindinė mirtingumo priežastis dėl sužeidimų – trauminės mirties priežastis. ¼ rimtai susižeidžia ar lūžta kaulai. 90% - proksimaliniai šlaunikaulio lūžiai. Moterys dažniau negu vyrai. Dėl griuvimo pasekmių 40% patenka į slaugos įstaigas. Dažniau griūva sergantys daugiau nei viena lėtine liga, funkciškai priklausomi. Per trumpą laiką pasikartojantys griuvimai yra blogėjančios bendros būklės požymis.

Vidiniai, susiję su pačiu žmogumi: su amžiumi (>80m.); lytimi (moteriška); ūminėmis ar paūmėjusiomis lėtinėmis ligomis (šlapimo nelaikymas; lėtiniai raumenų, kaulų skausmai); vartojami vaistai; anksčiau įvykę griuvimai ir griuvimų baimė.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 5642 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (414 žodžiai)
  • Kolegija
  • Teletabisz
  • Senyvo amžiaus žmonių griuvimai
    10 - 8 balsai (-ų)
Senyvo amžiaus žmonių griuvimai. (2015 m. Lapkričio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/senyvo-amziaus-zmoniu-griuvimai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 20:38
×